یاهو نرم‌افزار مسدودکننده تبلیغات را برای برخی کاربران محدود می‌کند

میلیون‌ها کاربر از مسدود‌کننده تبلیغات راضی هستند. این نرم‌افزار به شما امکان می‌دهد در وب بگردید بدون آن‌که درگیر تبلیغات برخط شوید. شرکت‌هایی که می‌خواهند شما تبلیغاتشان را ببینید این روند را مطلوب نمی‌بینند.
روز جمعه عده‌ای از کاربران یاهو در انجمن‌ها و شبکه‌های اجتماعی اعلام کردند که حساب کاربری رایانامه‌ی یاهو آن‌ها مسدود شده‌ است، مگر آن‌که آن‌ها مسدودکننده تبلیغات را غیر فعال کنند.
به نظر می‌رسد این مشکل اولین بار در روز سه‌شنبه و توسط «portnoyd»، کاربر انجمن پشتیبانیِ برخط AdBlock Plus مشاهده‌ شده‌ است. او می‌گوید در این روز با پنجره‌ای روبرو شده که حاکی از یک تهدید جدی بود: «مسدودکننده تبلیغ را غیرفعال کنید، در غیر این‌صورت رایانامه‌ی خود را هزگر نخواهید دید!»
یاهو این گزارشات را تایید کرده اما نگفته است چند نفر ممکن است تحت تاثیر آن قرار گرفته باشند.
سخنگوی یاهو، در این‌باره می‌گوید: «ما در یاهو، همواره در حال توسعه و آزمون محصولات جدید هستیم. این نیز یک آزمون برای تعداد اندکی از کاربران رایانامه‌ی یاهو در محدوده آمریکا بوده‌است.»
درحالی‌که مسدود‌کننده‌های تبلیغات برای مرورگرهای وب رایانه در دسترس بوده‌اند، اپل در ماه سپتامبر این امکان را بر روی مرورگر موبایل و از راه سامانه‌عامل تلفن همراه iOS۹ نیز فراهم کرده ‌است .
ناشران وب نگران آن هستند که تبلیغاتی که در وب‌گاه‌های خود قرار می‌دهند دیده نشود، که این امر وجود آن‌ها را به مخاطره می‌اندازد. (اغلب وب‌گاه‌های رایگانی که هزینه‌های خود را از راه تبلیغات به دست می‌آورند)
انتشار گزارشی درباره افزایش استفاده از مسدود‌کننده‌های تبلیغات در تابستان نیز بر نگرانی شرکت‌های تبلیغاتی و ناشران وب‌ افزوده‌ است. اما بنا بر این گزارش، علی‌رغم این‌که تعداد کاربران که نرم‌افزار مسدودکننده تبلیغات بر روی رایانه‌های رومیزی بارگیری می‌کنند رو به افزایش است، هنوز باید ببینیم چقدر از کاربران تلفن همراه از این مسدودکننده‌ها بر روی دستگاه‌های خود استفاده خواهند کرد.
بسیاری در صنعت بر این باورند که افزایش تمرکز بر روی مسدود‌کننده‌های تبلیغات موجب شده ‌است برخی ناشران وب درمدل‌‌های خود از تبلیغات صرف‌نظر کنند، مخصوصاً این امر در مورد نسخه‌ی وب‌گاه‌های تلفن همراه بیش‌تر مشاهده شده است. علاوه بر یاهو، برخی ناشران وب راه‌هایی را در نظر می‌گیرند که در آن‌ها نمایش تبلیغات سنتی را بر وی وب‌گاه‌های تلفن همراه و رایانه‌ها کم کنند، و به جای آن، از طریق حمایت مالی و یا در اصطلاح تبلیغات بومی کسب درآمد کنند.

منبع: asis