بهترین آنتی ویروس برای ویندوز ۱۰ چیست؟ آیا Windows Defender کافی نیست؟

windows10-antivirus

ویندوز ۱۰ همانند ویندوز ۷ شما را مجبور به نصب آنتی ویروس نمی کند. از زمانی که ویندوز ۸ وارد بازار شد ویندوز در درون خود یک آنتی ویروس یا نام Windows Defender تعبیه کرد که در اینجا سئوال این است که آیا Windows Defender برای کامپیوتر ما کافی است یا خیر؟

Windows Defender در اصل آخرین نسخه Microsoft Security Essentials می باشد، آنتی ویروس رایگانی که توسط ویندوز ۷ پیشنهاد گردید و در حال حاضر در ویندوز ۱۰ بصورت توکار قراردارد و نیازی به نصب ندارد و تمامی کامپیوتر ها بطور پیش فرض دارای امنیتی پایه ای می باشند.

Windows Defender بصورت خودکار تمامی برنامه های باز را اسکن نموده و بروزرسانی های ویندوز را بصورت اتوماتیک نصب می نماید اما سئوال اینجاست که آیا برای کامپیوتر هایی با سیستم عامل ویندوز ۱۰ امنیت با Windows Defender کفایت می کند؟

این نرم افزار مزایای بسیاری دارد. از جمله می توان به توکار بودن آن اشاره نمود که مانند سایر آنتی ویروس ها به شما Pop Up نمایش نمی دهد و از شما در خواست پول نماید و یا خود را با سایر آنتی ویروس ها مقایسه کند و یا مانند بعضی از آنتی ویروس ها که جدیدا این فرایند را در جهت درامد زایی انجام می دهند، بعضی از اطلاعات شما را از کاوشگر هایتان مخفی نمودن و در جهت بازنمودن آنها و یا یافتن شان از شما درخواست پول نماید.

windows10_1

بالاتر از همه آنکه Windows Defender آنتی ویروس بدی نمی باشد. در June 2015 این نرم افزار نمره ۹۵ را در خصوص widespread and prevalent malware و نمره ۸۵ را در خصوص حمله صفر روزه و یا Zero-day attack دریافت کرد. این درحالی است که Bitdefender نمره ۱۰۰ را در اولی و نمره ۱۰۰ را در دومی و آنتی ویروس Kaspersky نمره ۱۰۰ را در اولی و نمره ۹۹ را در دومی کسب نمود. اما با این حال Windows Defender نمره قابل قبولی را در بین این دو آنتی ویروس محبوب کسب کرده است و کار خود را به خوبی انجام داده است.

Windows Defender همچنین دارای ویژگی های دیگری همانند SmartScreen Filter می باشد که از دانلود بدافزار و اجرای آن شما را منع می نماید حتی اگر آنتی ویروس دیگری بر روی سیستم شما نصب شده باشد.

windows10_2

همچنین استفاده از MalwareBytes Anti-Exploit

 ما همچنین پیشنهاد می کنیم که در صورت اطمینان بیشتر در جلوگیری از ورود بدافزار از MalwareBytes Anti-Exploit نیز استفاده نمایید که بصورت رایگان نیز قابل نصب می باشد و بسیار کاربر پسند بوده و ویژگی های امنیتی بسیاری را پوشش می دهد.

این دو محصول در کنار هم ابزار امنیتی مناسبی تلقی می گردند.

windows10_3

اما بهترین آنتی ویروس چیست؟

شاید شما از این ترکیب راضی نباشد و می خواهید آنتی ویروس دیگری را انتخاب نمایید. اگر می خواهید بابت خرید آنتی ویروس مبلغی پرداخت نمایید ما به شما Kaspersky و یا Bitdefender را پیشنهاد می کنیم. این دو آنتی ویروس از نظر ویژگی های امنیتی برای PC شما در رتبه اول قرار دارند و البته می بایستی به درستی تنظیم گردند.

زمانی که شما آنتی ویروس دیگری بر روی کامپیوتر خود نصب نمایید، Windows Defeneder بصورت خودکار خود را غیر فعال می نماید و در صورتی که آن انتی ویروس Uninstall گردد بصورت خودکار مجددا خود را فعال می کند.

windows10_4

در نهایت هر آنتی ویروسی که بر روی سیستم شما نصب گردد امنیت ۱۰۰ درصد را برای شما فراهم نمی آورد. سعی نمایید تمامی نرم افزار های خود را بروزرسانی نموده و امکان بروزرسانی خودکار را در ویندوز ۱۰ غیر فعال ننمایید.