دانشگاهی در انگلستان برای افزایش دانش و فهم حملات مجازی یک آکادمی امنیت مجازی (CSA) راه‌اندازی کرده است.
دانشگاه ساوت‌همپتون اعلام کرده است که این آکادمی به مشتریان، شرکت‌ها و حتی دولت کمک می‌کند تا در برابر تهدیدهای پیچیده و رو به افزایش مجازی، آماده شوند.
پروفسون Vladmiro Sassone، مدیر بخش CSA در دانشگاه ساوت‌همپتون، این آکادمی را به عنوان یک ابتکار توصیف کرد که هم‌جهت با استراتژی امنیت مجازی ملی است.
به گفته وی: «گستردگی مشکلات بسیار در حوزه‌ی امینت، که شامل حافظت از زیرساخت‌های حیاتی در صنعت و فرآیندهای اقتصادی، دولتی، شرکت‌ها و داده‌ها، حریم خصوصی و علایق کاربران است، یک دسه تقاضاهای رو به افزایش برای امنیت مجازی به وجود آورده، و در ۲۰ سال آینده تحقیقات رایانه‌ای همان تاثیری را خواهند داشت که تحقیقات پزشکی در قرن بیستم داشتند.»
این دانشگاه انتظار دارد که CSA به یک موسسه در سطح جهانی تبدیل شود، که به وسیله آن یک تیم بین‌المللی از کارکنان آکادمیک، به تهدیدهای مجازی پاسخ‌های جدیدی بدهند.
چهار راه اصلی برای تحقق بخشیدن به این هدف وجود دارد: تحقیق، نوع‌آوری، آموزش و توسعه.
همچنین به عنوان پیشنهاد می‌توان یک برنامه عضویت لایه‌ای در نظر گرفت، که برای شرکت‌ها با هر اندازه‌ای امکان سود بردن از خبرگی و بینش ارائه شده توسط CSA وجود داشته باشد.
در عوض، این رویکرد این آکادمی را قادر می‌سازد تا بازه وسیعی از پاسخ‌ها را ایجاد کند که قابل استفاده برای همه هستند.
این نوع پاسخ کامل و کلی تنها چیزی است که برای اطمینان از حفاظت از افراد ذینفع لازم است.
David Cole مدیر Roke Manor Research، و یکی از اولین شرکای این مرکز جدید، گفت: «برای پاسخ به تقاضای مربوط به تهدیدهای رو به افزایش اینترنتی، انگلستان نیاز به جریانی دائمی از مهندسان و مشاوران با مهارت دارد تا از زیرساخت‌های حیاتی ما و شرکت‌ها و همچنین از داده‌های شخصی افراد، حفاظت کنند. شرکای CSA با جذب و پرورش افراد خبره در صنعت امنیت مجازی، برای جلو بردن قابلیت رایانه‌ای و استعداد انگلستان، باهم همکاری خواهند کرد.»

منبع: asis

آکادمی امنیت مجازی انگلستان انعطاف‌پذیری در برابر حملات مجازی را افزایش خواهد داد