سه نفر به اتهام بزرگترین رخنه بانکی در تاریخ بازداشت شدند

دولت ایالات متحده نفوذگرانی را به بزرگترین رخنه مالی در تاریخ متهم کرده ‌است.
دادگاه منطقه جنوبی نیویورک، سه نفر را متهم به نفوذ به تعداد زیادی از موسسات مالی، از جمله JPMorgan Chase کرده است. این رخنه به گفته مقامات «بزرگترین سرقت داده‌های کاربران از یک موسسه مالی آمریکایی در طول تاریخ» بوده است. بانک JPMorgan Chase یکی از بزرگترین بانک‌های دنیا است که مجموع دارایی‌هایی به ارزش بیش از ۲٫۵۹ تریلیون دلار را کنترل می‌کند.
به گزارش بلومبرگ در روز پنج‌شنبه، این نفوذگران حداقل نه موسسه را بین سال‌های ۲۰۱۲ و اواسط ۲۰۱۵، هدف قرار داده بودند، که شامل JPMorgan Chase، کارگزاری‌ها، و یک انتشارات اخبار کسب‌وکار می‌شدند. آن‌ها اطلاعات بیش از ۱۰۰ میلیون مشتری را به سرقت بردند.
این سه نفر، شامل Gery Shalon، Ziv Orenstein و Joshua Samuel Aaron متهم به ۲۳ فقره جرم از جمله رخنه، سرقت هویت، تقلب امنیتی، و پول‌شویی شده‌اند.
همچنین یک اتهام جداگانه نیز علیه یک نفوذگر به اسم Anthony Murgio مطرح شده است، وی قبلاً به علت یک حمله مجازی به JPMorgan و نیز مبادله غیرقانونی بیت‌کوین دستگیر شده بود.
Patricia Wexler، سخنگوی JPMorgan Chase، تایید کرد که رخنه سال ۲۰۱۴ به این بانک، روی ۸۰ میلیون خانواده تاثیر داشته است.
Wexler در رایانامه‌ای اعلام کردک «جهت برخورد با مجرمان، ما در اجرای قانون همکاری کامل داریم، و برای مبارزه با جرایم رایانه‌ای به همکاری با قوانین ادامه خواهیم داد.»