فایرفاکس ۴۲ از امروز ۱۲ آبان در دست‌رس است و کاربران می‌توانند نسخه‌ی جدید این مرورگر محبوب را از وب‌گاه اصلی دریافت نمایند و یا از بخش About Firefox مطمئن شوند که مرورگر به صورت خودکار به‌روز‌رسانی شده است.
نسخه‌ی جدید فایرفاکس با چندین ویژگی جدید منتشر شده است که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر است:‌
اضافه شدن ویژگی «محافظت از ره‌گیری» یا Tracking Protection به مرورگر، به کمک این ویژگی برخی مولفه‌های موجود در صفحات وب که به منظور ضبط رفتار کاربر در حین مرور وب‌گاه به کار گرفته می‌شوند، مسدود خواهند شد و وب‌گاه‌ها دیگر به راحتی نمی‌توانند فعالیت کاربران را ره‌گیری نمایند. این ویژگی با ورود به بخش Private Browsing فعال می‌شود.
ویژگی WebRTC در مرورگر فایرفاکس بهبود یافته است،‌ این ویژگی با هدف پشتیبانی از IPv۶ به مرورگر اضافه شده است.
هم‌چنین بخش Login Manager در فایرفاکس بهبود پیدا کرده است، نحوه‌ی ذخیره‌ی شناسه‌ها و گذرواژه‌های کاربر و انتقال گذرواژه‌های ذخیره‌شده در مرورگر به سایر مرورگرها مانند کروم بهبود پیدا کرده است.
هم‌چنین تعامل با HTML۵، خصوصاً در مورد پخش ویدئو افزایش پیدا کرده است و مرورگر فایرفاکس هم‌اکنون قادر است این ویدئو‌ها را در همه‌ی وب‌گاه‌ها پخش نماید.
در نسخه‌ی جدید هم‌چنین آسیب‌پذیری مربوط به باز کردن آدرس‌های URL حاوی عبارات یونیکد وصله شده است. برخی از این آدرس‌ها در هنگام باز شدن با عبارت Server Not Found مواجه می‌شدند که مربوط به مشکل مدیریت URL در مرورگر می‌باشد، فایرفاکس در نسخه‌ی جدید این آسیب‌پذیری را رفع کرده است.

منبع: asis

انتشار فایرفاکس ۴۲؛ ره‌گیری کاربران سخت‌تر شده است