پیش‌نهاد فروش ابزار‌های رمزگشایی به آژانس‌های دولتی توسط Hacking Team

حتماً نام Hacking Team را به خاطر دارید، یک شرکت امنیتی مستقر در کشور ایتالیا که ابزارهای جاسوسی تولید می‌کرد و در پی یک حمله‌ی سایبری ۴۰۰ گیگابایت از اطلاعات محرمانه‌ی این شرکت لو رفت. شاید چند ماه پیش تصور نمی‌شد این شرکت به این سرعت بتواند تجارت ابزار‌های جاسوسی را از سر بگیرد!
شرکت Hacking Team با برنامه‌ی جامعی برای تولید ابزار‌های رمزگشایی مدرن و فروش این ابزار‌ها به آژانس‌های دولتی بازگشته است. اغلب آژانس‌های امنیتی و مراکز اطلاعاتی علی‌رغم دست‌رسی به داده‌های افراد مورد نظر خود،‌ مشکلاتی برای بازیابی داده‌های رمز‌شده و دست‌رسی به اطلاعات دارند.
مدیر عامل شرکت Hacking Team با ارسال یک رایانامه‌ به مشتریان بالقوه‌ی محصول رمزگشایی، در روز ۱۹ اکتبر به آن‌ها اطلاع داده است که راه‌کارهای بی‌سابقه و بسیار نوین این شرکت در حوزه‌ی بازرسی‌های سایبری در حال اتمام است. آن‌ها در این رایانامه مدعی شده‌اند که آژانس‌های دولتی در مبارزه با تروریست‌ها و سایر افراد شرور زمانی که به بن‌بست می‌خورند باید به شرکت‌های خصوصی مانند Hacking Team مراجعه نمایند و از آن‌ها کمک بگیرند.
در حمله‌ی سایبری ۴ ماه پیش علیه شرکت Hacking Team اطلاعات محرمانه‌ی این شرکت از جمله چندین آسیب‌پذیری روز-صفرم و کد منبع ابزار کنترل از راه دور (ابزار جاسوسی) موسوم به RCS لو رفت. در آن‌ زمان Hacing Team وعده داد که این ابزار را بازنویسی می‌کند و طراحی مجدد آن مبتنی بر کدهای قدیمی نخواهد بود. به نظر می‌رسد این ابزار نیز بازنویسی شده و نسخه‌ی جدید آن RCS ۱۰ به زودی منتشر می‌شود.
همکاری با این شرکت از این جهت برای مراکز دولتی یک ریسک محسوب می‌شود که نام آن‌ها در حمله‌ی سایبری علیه Hacking Team منتشر شده بود و همه می‌دانستند که هر مرکز دولتی مشتریِ چه محصولی می‌باشد و با چه هدفی از کاربران جاسوسی می‌نماید.

منبع: asis