امکان جدید جست‌وجوی گوگل اندروید: استفاده از برنامه بدون نیاز به نصب

یکی از آخرین ابتکارات گوگل در زمینه دستگاه‌های تلفن همراه از سوی این شرکت به شما امکان می‌دهد از یک برنامه اندروید بدون این‌که آن‌ را نصب کنید استفاده کنید.
این شرکت یک نسخه‌ بتا از جریان داده برنامه اندروید را داخل جست‌وجوی گوگل راه‌اندازی کرده است. کافی است به جست‌جوی چیزی بپردازید که در فهرست برنامه‌های گوگل آمده باشد، در این صورت گزینه‌ای را خواهید دید که امکان «جریان داده» یا Data Streaming آن برنامه را به دستگاه تلفن همراهتان میسر می‌سازد.
درحالی که بیش‌تر شرکت‌های بزرگ فناوری برنامه‌های و وب‌سایت‌های مرتبط با خود را دارند،برخی اوقات برای شرکت‌های کوچک‌تر، برنامه آن شرکت تنها نقطه ورود برای کاربران محسوب می‌شود. جریان داده یک برنامه به کاربران جدید امکان می‌دهد از سرویس موردنظرشان بدون این‌که درگیر بارگیری و نصب آن برنامه شوند استفاده کنند.
برنامه‌های که قابلیت عرضه به صورت جریان داده‌ را دارند در جست‌وجوی گوگل، برچسب “جریان ” در کنار آن‌ها نمایش داده می‌شود. کلیک بر روی پیوند مدنظر، برنامه را تقریباً با همان سرعت باز کردن یک صفحه بارگذاری می‌کند، و در پایین پیغامی این‌چنین نمایش داده می‌شود «برنامه از طریق جریان داده گوگل (بتا) ارائه شده است.»
گوگل می‌گوید در حال حاضر این ویژگی تنها برای تعداد کمی از شرکت‌های همکار هم‌چون HotelTonight، Chimani Horoscope، New York MTA Subway Map Daily در دسترس است.
راهنمای گوگل در این باره می‌گوید که این ویژگی مشابه با چگونگی جریان داده سرویس‌هایی مانند یوتیوب است، و این برنامه‌های جریان یافته به جای دستگاه شما بر روی کارگزارهای گوگل اجرا می‌شوند. این روند مشابه با طرز کار Android Auto ‌است، با این تفاوت که به جای کابل USB بر روی اینترنت است. همان‌طور که در راهنما نیز آمده‌ است فقط می‌توانید از این امکان بر روی وای‌فای استفاده کنید، واضح است که این روش به پهنای باند زیادی نیاز دارد.
از آن‌جایی که برنامه بر روی سرورهای گوگل کار می‌کند، گوگل می‌گوید که همه تعامل‌های شما با برنامه به سوی این‌ شرکت ارسال می‌شود.
گوگل می‌گوید ممکن است این داده‌ها را پس از این‌که برنامه را بستید ذخیره نماید، این داده‌ها بعداً می‌توانند با حساب کاربری گوگل مرتبط شوند.

منبع: asis