TeslaCrypt: نبرد به پایان رسید!

مؤسسه Talos ابزار رمزگشای TeslaCrypt خود را به‎روزرسانی کرده است. این ابزار هم‎اکنون برای هر نسخه‌ از این باج‎افزار کار می‌کند.
هنگامی که Talos اولین بار نسخه ۱.۰ TeslaCrypt را در آوریل ۲۰۱۵ بررسی کرد، کارشناسان به بررسی نحوه عملکرد آن پرداخته و اعلام کردند این ابزار می‌تواند به عنوان یک رمزگشا استفاده شود. مدت اندکی پس از آن، نسخه ۲.۰ TeslaCrypt منتشر شد و فرآیند رمزنگاری را آنقدر گسترده کرد که رمزگشای اصلی دیگر کار آمد نبود.

در ماه ژانویه و در پی انتشار نسخه ۳.۰ TeslaCrypt، بازی موش و گربه‌ای به راه افتاد، وقتی که محققی امنیتی یک آسیب‎پذیری در نسخه ۲.۰ این باج‎افزار پیدا کرد، اما دودل بودند که آیا آن را به‎طور عمومی اعلام کنند که کاربران بتوانند در سکوت پرونده‎هایشان را بدون اطلاع مهاجمان رمزگشایی کنند یا خیر. چرا که نسخه آخر باج‎افزار این مهاجمان حفره و خطا داشته است.

ماه گذشته در می سال ۲۰۱۶، نویسندگان باج‎افزار TeslaCrypt به‎طور شگفت‎آوری تصمیم گرفتند که فعالیت‌هایشان را متوقف و کلید رمزگذاری را فاش کنند. ESET از این اطلاعات استفاده کرد و رمزگشایی برای TeslaCrypt نسخه ۳ و ۴ منتشر کرد.
باج‎افزار یک خطر همیشه رو به رشد است، اما با توجه به TeslaCrypt، این جنگ به پایان رسید چرا که رمزگشایی برای تمامی نسخه‌های این گونه باج‎افزار وجود دارد. TeslaCrypt از اوایل سال ۲۰۱۵ کاربران را مورد آزار و اذیت قرار داده است و طی این مدت جنگی پایاپا بین مدافعان و مهاجمان وجود داشته است. برای کمک به کسی که هنوز پرونده‎هایی دارد که با این باج‎افزار رمزنگاری شده است، Talos در حال انتشار ابزار رمزگشایی است که از پس همه نسخه‌های TeslaCrypt بر می‌آید.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

اسکن امنیتی وب سایت
(5000 تومان)

نوع وب سایت: وبلاگ، شرکتی، تجارت الکترونیک و کسب و کارحرفه ای
آسیب پذیری های OWASP (شامل بررسی 10 آسیب پذیری متداول)
اسکن نرم افزار/وب سایت توسط Acunetix نسخه 11
اسکن تمامی پورت ها با ابزار Nmap
اسکن وب سرور و پیکربندی آن توسط ابزار Nikto
اسکن تزریق توسط نرم افزار قدرتمند SQLmap