راجر توماس کلارک که مشاور ارشد راس اولبریچ، خالق سایت فروش مواد مخدر جاده ابریشم است، به تازگی در تایلند دستگیر شده است.

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده که کلارک به عنوان مشاور معتمد اولبریچ وی را برای اداره سایت مذکور راهنمایی می کرده و رشد این سایت جنایتکارانه تا حد زیادی ناشی از اقدامات وی است.

کلارک با نام مستعار وریتی جونز در سایت جاده ابریشم شناخته شده بود و بابت مشاوره هایش صدها هزار دلار دستمزد دریافت کرده بود. از جمله مشاوره های وی می توان به ارتقای برنامه نویسی و زیرساخت های این سایت و کمک به مدیریت امور مالی و کسب و کار آن با رعایت اصول پنهان کاری اشاره کرد.

این سایت که از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ انواع مواد مخدر صنعتی و توهم زا را به فروش می رساند سرانجام بعد از پیگیری های فراوان تعطیل شد و تلاش برای دستگیری عوامل اداره کننده آن هنوز ادامه دارد.

هنوز مشخص نیست چه حکمی برای این فرد صادر خواهد شد. اما بر اساس قوانین موجود در آمریکا حداقل میزان محکومیت وی ده سال و حداکثر حبس ابد خواهد بود. البته پولشویی نیز یکی از اتهامات اصلی این فرد است که می تواند ۲۰ سال مجازات زندان دیگر برای وی به دنبال داشته باشد.

منبع: فارس

دستگیری مدیران سایت مشهور آمریکایی فروش مواد مخدر در تایلند