رویت اشیای پشت دیوار به کمک فناوری WiFi

پژوهش‌گران و دانشمندان آزمایشگاه علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی دانشگاه MIT دستگاهی را تولید کرده‌اند که به کمک سیگنال‌های WiFi می‌تواند اشیای پشت یک دیوار یا هر حائلی را تشخیص دهد و اگر فردی پشت دیوار است وی را شناسایی نماید.
دستگاه RF Capture در واقع یک نسخه‌ی جدید از دستگاهی است که قبلاً توسط این پژوهش‌گران تولید شده بود ولی فقط قادر به تشخیص حرکات از پشت یک دیوار بود. این دستگاه کاربردهای زیادی دشت از جمله این‌که توسط آتش‌نشان‌ها برای تشخیص حرکت و نفس کشیدن افراد زنده به کار گرفته می‌شد.
ایده‌ی دستگاه RF Capture خیلی پیچیده نیست، در هنگام ارسال سیگنال‌های بی‌سیم، اگر این سیگنال به یک انسان برخورد کند، سیگنال‌های ثانویه به سمت دستگاه منعکس می‌شود و با چندین بار ارسال سیگنال می‌توان تصویر کاملی از شخص ساخت.
در یکی از آزمایش‌ها این دستگاه با موفقیت توانسته است با دقت بیش از ۹۰ درصد، ۱۵ نفر را از پشت دیوار تشخیص دهد. البته این دستگاه هنوز نقاط ضعفی دارد،‌ مثلاً برای شروع تشخیص باید انسان اولین حرکتی از خود نشان دهد یا ساخت تصویر کامل از انسان شانسی است و باید سیگنال‌های بیش‌تری در محدوده‌ی بزرگ‌تری ارسال کند.
دست‌آورد این دانشمندان در مقاله‌ای با عنوان «Capturing the Human Figure Through a Wall» در کنفرانس SIGGRAPH که به زدی در ژاپن برگزار می‌شود، ارائه خواهد شد.

منبع: asis

اسکن امنیتی وب سایت
(5000 تومان)

نوع وب سایت: وبلاگ، شرکتی، تجارت الکترونیک و کسب و کارحرفه ای
آسیب پذیری های OWASP (شامل بررسی 10 آسیب پذیری متداول)
اسکن نرم افزار/وب سایت توسط Acunetix نسخه 11
اسکن تمامی پورت ها با ابزار Nmap
اسکن وب سرور و پیکربندی آن توسط ابزار Nikto
اسکن تزریق توسط نرم افزار قدرتمند SQLmap