حذف ظرفیت نامحدود OneDrive توسط مایکروسافت

سرویس OneDrive مایکروسافت از این پس دیگر نامحدود نخواهد بود. مایکروسافت گزارش داده است که از این پس این سرویس با حداکثر ظرفیت ۱ ترابایت در اختیار کاربران Office ۳۶۵ خواهد بود.
مایکروسافت می‌گوید ظرفیت نامحدود OneDrive به کاربران این امکان را داده بود که برخی از این ظرفیت بهره ببرند و داده‌های حجیم مانند ویدئو‌ها و مجموعه‌ی فیلم‌های خود را در این سرویس ذخیره نمایند.
سرویس رایگان OneDrive از ماه فوریه‌ی سال ۲۰۱۵ راه‌اندازی شد،‌ در این سرویس کاربران ۱۵ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی در اختیار داشتند که این فضا به ۵ گیگابایت کاهش پیدا کرده است. هم‌چنین فضاهای نامحدود به ۱ ترابایت کاهش ظرفیت داده‌اند و برنامه‌های مربوط به فضاهای ۱۰۰ و ۲۰۰ گیگابایت حذف شده و یک برنامه‌ی دیگر با ظرفیت ۵۰۰ گیگابایت و هزینه‌ی ماهانه ۲ دلار جایگزین شده است.
مایکروسافت می‌گوید این تصمیم را با هدف افزایش کیفیت خدمات گرفته است، در حالی‌که برخی کاربران از فضای ذخیره‌سازی برای ذخیره‌ی انبوه و بعضاً غیرضروری پرونده‌‌ها بهره برده‌اند، برخی کاربران با افت کیفیت مواجه شده‌اند و به همین دلیل با محدود کردن کاربران به نظر می‌رسد شرایط برای همه یکسان خواهد شد.
کاربران Office ۳۶۵ که دست‌رسی نامحدود به OneDrive دارند و بیش از ۱ ترابایت داده در فضای خود ذخیره‌ کرده‌اند در حدود یک سال فرصت دارند تا داده‌های خود را از این فضا حذف نمایند.
مایکروسافت می‌گوید OneDrive فقط یک فضای ذخیره‌سازی معمولی نیست و با توجه به امکاناتی که اخیراً توسط مایکروسافت به این سرویس اضافه شده است،‌ آن‌ها باید اطمینان حاصل نمایند که همه‌ی کاربران از خدمات با کیفیت بهره می‌برند.

منبع: asis