انتشار پیام‌رسان Signal برای اندروید؛ نرم‌افزار فوق امن و مورد تحسین اسنودن

سال گذشته برای اولین بار نرم‌افزار پیام‌رسانِ خصوصی Signal برای iOS معرفی شد، این نرم‌افزار از نقاط انتهایی یعنی از دستگاه فرستنده به دستگاه گیرنده یک پیام را رمز می‌کند. پیام‌رسان Signal توسط ادوارد اسنودن استفاده می‌شود و وی آن را تحسین کرده است.
بالاخره زمان انتظار برای کاربران اندروید هم به پایان رسید و این نرم‌افزار هم‌اینک در گوگل‌پلی در دست‌رس است.
در وب‌گاه توسعه‌دهنده‌ی نرم‌افزار Signal که Open Whisper System نام دارد، مدیر پروژه در یادداشتی گفته است: « با انتشار نرم‌افزار Signal برای اندروید، امکان تماس و ارسال پیام به صورت رمز‌شده برای کاربران اندروید فراهم شده است. تلفیق دو ابزار امنِ TextSecure و RedPhone که در دستگاه‌های آیفون آغاز شده است نیز به زودی برای اندروید فراهم می‌شود.»
توسعه‌دهندگان Open Whisper Systems سال گذشته به توسعه‌دهندگان WhatsApp کمک کردند تا رمزگذاری انتها به انتها را در این نرم‌افزار راه‌اندازی نماید.
کاربران اندروید برای ارسال پیامِ رمز‌شده از نرم‌افزار TextSecure و برای ایجاد تماس‌های رمز‌شده از RedPhone استفاده می‌کنند، اما نرم‌افزار Signal می‌تواند دو ویژگی پیام و تماس رمز‌شده را به صورت همزمان عرضه نماید. شاید تلفیق این دو ابزار و توسعه‌ی آن برای دو سامانه‌عامل اندروید و iOS منجر به مهاجرت کاربران به این ابزارها شود.
نرم‌افزار Signal برای دست‌رسی به دفترچه‌تلفن کاربر از وی اجازه می‌گیرد، و هم‌چنین نیاز به یک حساب کاربری جدید ندارد و امکان شنود تماس‌ها یا خواندن پیام‌ها برای اشخاص ثالث و بدون دست‌رسی به تلفن همراه فراهم نیست.
نسخه‌ی رومیزی Signal برای ویندوز و مک نیز در حال توسعه می‌باشد و به زودی نسخه‌ی اولیه‌ی آن در دست‌رس کاربران قرار خواهد گرفت.

منبع: asis