انتشار وصله‌های منظم اندروید توسط بلک‌بری همزمان با توزیع تلفن‌های همراه Priv

پس از شناسایی آسیب‌پذیری Stagefright در اندروید، گوگل مسئله‌ی انتشار به‌روز‌رسانی‌های منظم را مطرح کرد، و در حدود چهار ماه است که در ابتدای هر ماه به‌روز‌رسانی‌هایی را برای تلفن‌های همراه نکسوس منتشر می‌کند.
گوگل از سایر شرکت‌های تولید‌کننده‌ی دستگاه‌های اندرویدی هم خواسته بود که برنامه‌ی انتشار به‌روز‌رسانی‌های منظم در هر ماه را جدی بگیرند،‌ و حالا جدید‌ترین شرکتی که از اندروید در تلفن‌های همراهش بهره خواهد برد، یعنی بلک‌بری این برنامه را اجرایی خواهد کرد.
بلک‌بری می‌گوید خریداران دستگاه‌های Priv، اولین محصول اندرویدی بلک‌بری، در هر ماه به صورت منظم به‌روز‌رسانی‌هایی را دریافت خواهند کرد، البته توضیحات زیادی در مورد این به‌روز‌رسانی‌ها منتشر نخواهد شد.
انتشار به‌روز‌رسانی‌های منظم برای دستگاه‌های اندرویدی یک مزیت مهم محسوب می‌شود. در ماه‌های اخیر با کشف آسیب‌پذیری‌های جدی در این نرم‌افزار‌ها مشکل جدی این محصولات مربوط به دریافت آسیب‌پذیری‌ها با تاخیر بسیار زیاد بوده است.
در مورد دستگاه‌های مربوط به شرکت بلک‌بری مشکلات تجاری دیگری هم مربوط به قراردادهای این دستگاه‌ها با مراکز مخابراتی هم وجود دارد. یعنی بلک‌بری مدت زمانی برای بررسی هر یک از به‌روز‌رسانی‌های اندروید نیاز دارد و پس از آزمون این به‌روز‌رسانی‌ها آن‌ها را به صورت خودکار برای دستگاه‌ها ارسال می‌نماید.

منبع: asis