۱۸۹۳گوگل سرویس‌های جلوگیری از انسداد سرویس توزیع‌شده‌ی رایگانی را برای تأمین امنیت رسانه‌ی Krebs on Security فراهم نموده است، چرا که شرکت اینترنتی آمریکایی Akamai از قبول این مسئولیت شانه خالی کرده است.

این وب‌گاه فعال در عرصه‌ی امنیت اطلاعات هفته‌ی گذشته با یک حمله‌ی انسداد سرویس توزیع‌شده با شدت ۶۲۹ گیگابایت در ثانیه مواجه شد، حمله‌ای که در نوع خود بی‌سابقه قلم‌داد شده است.

در این جریان Akamai بیان داشت که دیگر حاضر نیست با همان هزینه‌های سابق پشتیبانی از وب‌گاه Krebs را عهده‌دار باشد.

به این ترتیب Krebs برای حفاظت از ارائه‌دهنده‌ی میزبانی خود از حالت برخط به برون‌خط درآمد و بار دیگر با تجهیز به سرویس مقابله با حملات DDoS گوگل، Project Shield، به روی کار آمد. گوگل این حفاظ امنیتی را برای روزنامه‌نگاران مورد تأیید و نیز سازمان‌های ناسودبر ارائه می‌نماید.

Krebs on Security روی جرایم مرتبط با امنیت اطلاعات متمرکز است و به جهت افشای هویت مظنونین پشت پرده‌ی حملات شهرت دارد.

به همین خاطر است که این رسانه خشم بسیاری از مجرمان اینترنتی را برانگیخته است، همان‌ عوامل پشت پرده‌ای که حملات DDoS را علیه این وب‌گاه رقم می‌زنند و اغلب برایان کربس، از دست‌اندرکاران Krebs on Security را در انجمن‌های خود مورد تمسخر قرار می‌دهند.

این وب‌گاه به تازگی سرویس vDOS را معرفی کرده است، vDOS یک سرویس حمله‌ی DDoS است که به عنوان یک راه‌انداز یا booter شناخته می‌شود و وضعیت سرویس‌ها را برای کاربران مورد بررسی قرار می‌دهد.

راه‌اندازها در قالب ابزارهای مجاز برای مدیران وب‌گاه‌ها به فروش می‌رسند تا آن‌ها بتوانند انعطاف‌پذیری شبکه‌های خود را مقابل حملات انسداد سرویس بسنجند، اما مشکل اینجاست که اغلب در حملات غیرقانونی DDoS علیه وب‌گاه‌های مختلف استفاده نمی‌شوند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

Project Shield: سرویس امنیتی گوگل برای پشتیبانی از وب‌گاه‌ها مقابل حملات DDoS