اگر به گوگل، فیس‌بوک و سایر غول‌های اینترنتی اعتماد دارید که برای مدیریت داده‌هایتان مسئول هستند، باید بدانید افشاگری‌‌های ادوارد اسنودن مشخص کرده ‌است این نوع اطلاعات می‌توانند به راحتی توسط آژانس‌های امنیتی مانند NSA و یا GCHQ استراق سمع شوند. به طور خلاصه باید گفت زمانی که برخط هستید هیچ‌گونه و یا به اندازه بسیار کمی حریم شخصی دارید.
بنابراین اگر نگران این هستید توسط سارقان سایبری مورد حمله قرار گیرید، و یا نمی‌خواهید ارائه‌دهنده‌س سرویستان بر ترافیک شما نظارت داشته باشد، بهترین راه برای امن کردن حریم شخصی‌تان در اینترنت، استفاده از سرویس شبکه‌س خصوصی مجازی (VPN) است.
اگرچه می‌توانید از روش‌هایی مانند نصب دیوار آتش برای مسدودسازی آی‌پی‌هایی که می‌دانید به جاسوسی از شما می‌پردازند نیز استفاده کنید، اما VPN امنیت شما را به سطح بالاتری ارتقاء می‌دهد که در آن تمامی داده‌‌های ورودی و خروجی رمزشده هستند.
VPN از تونل رمزشده‌ای استفاده می‌کند که ارتباط اینترنتی شما را امن کرده و از شما در برابر سوءاستفاده‌کنندگانی که قصد دارند در شبکه‌تان به سرقت اطلاعات حساس بپردازند محافطت می‌کند.
به علاوه استفاده از VPN موجب می‌شود مطمئن شوید هویتتان در اینترنت ناشناس باقی می‌ماند و بدین ترتیب هیچ‌کس نمی‌تواند به ردیابی ارتباطات اینترنتی شما بپردازد.
آیا استفاده از VPN دلایل کافی ندارد؟ البته که دارد. اما سؤال اصلی این است که:

کدام سرویس VPN بهترین بوده و امنیت و ناشناس بودن کاربر را بهتر تضمین می‌کند؟
شرکت‌های فراوانی سرویس VPN ارائه می‌کنند، اما همه‌ی این سرویس‌‌ها باهم برابر نیستند.
برخی از سرویس‌های VPN فعالیت‌هایتان را در مرورگر دنبال کرده و از آن گزارش می‌گیرند، که با هدف استفاده از VPN برای تأمین حریم شخصی در تضاد است. VPN‌ای خوب است که تاریخچه‌ی استفاده‌تان از مرورگر را نگه نداشته و ناشناس بودن‌تان را تضمین کند.
یک پیشنهاد خوب Privatoria‌ است.
Privatoria که یک شرکت چکی است، راه‌کاری بیش از یک VPN ارائه کرده‌ است.این راه‌کار یک ارائه‌دهنده‌ی سرویس امنیت اینترنت است که تمامی راه‌کارهای امنیتی را یک‌جا به همراه دارد. زمانی که صحبت از حریم شخصی باشد، کاربران Privatoria را دوست خواهند داشت چرا که هیچ‌گونه سیاست گزارش‌گیری ندارد. هم‌چنین Privatoria ویژگی‌های دیگری نیز دارد که موجب شده ‌است یکی از بهترین سرویس‌های VPN محسوب شود:
Privatoria بازه‌ی وسیعی از راه‌کارهای امنیتی و حریم شخصی را ارائه می‌دهد از جمله VPN، VPN بر روی تور، پراکسی ناشناس، پراکسی وب تور، رایانامه‌ی رمزشده، چت و مکالمه امن، فضای ذخیره‌سازی برخط امن.
سازگاری سامانه‌ی عامل: استفاده از Privatoria VPN آسان بوده و به دانش و یا تنظیمات خاضی نیاز ندارد. این ابزار تقریباً با همه‌ی سامانه‌‌های عامل از جمله اندروید، ویندوز، مک، iOS و لینوکس سازگار است.
این ابزار به شما امکان استفاده از شبکه‌ی تور را از طریق Privatoria VPN و بدون استفاده از مرورگر تور می‌دهد. بدین ترتیب با ترکیبی از این دو امنیت برخط و اصل ناشناسی کاربران تقویت می‌شود.

Privatoria VPN برای کاربران تورنت نیز مناسب است
درباره‌ی معیار سرعت، Privatoria کارایی پایداری را در بیش‌تر کارگزار‌ها ارائه می‌دهد که منجر به ارائه‌ی نرخ رضایت‌بخشی شده ‌است.
این ابزار هیچ‌گونه سیاست گزارش‌گیری ندارد، بدان معنا که گزارش فعالیت‌‌های شما را بر روی کارگزارهایش نگه نمی‌دارد. بدین ترتیب بازهم حریم شخصی بهتری فراهم شده ‌است.
VPN ها هم‌چنین می‌توانند از شما در برابر حملات سایبری رایجی که در اینترنت رخ می‌دهد محافظت کنند.
پس از افشاگری‌های ادوارد اسنودن درباره‌ی جاسوسی دولت آمریکا از شهروندان، فن‌آوری تور بیش‌تر محبوب شد. تور واقعاً یک شبکه‌ی ناشناس خوب است، اما ضعف‌هایی نیز دارد. یکی از آن‌ها این است که برای استفاده از شبکه‌ی تور شما مجبورید از مرورگر تور استفاده کنید. بیش‌تر کاربران علاقه‌ای به استفاده از مرورگر تور ندارند، بنابراین Privatoria راه جدید ابداع کرده‌ است تا بدون استفاده از مرورگر تور از VPN‌استفاده کنید.
این فن‌آوری که با عنوان فناوری تلفیق تور و VPN نامیده می‌شود، دوبرابر محافظت را به ارمغان آورده ‌است. استفاده از آن آسان بوده و با همه‌ی پروتکل‌‌های مدرن VPN سازگار است.

این فن‌آوری به شما امکان می‌دهد:

  • از شبکه‌ی تور بدون نیاز به مرورگر تور استفاده کنید
  • همه‌ی ترافیک اینترنت خود را از طریق تور ارسال کنید
  • VPN و تور را هم‌زمان استفاده کنید و بدین ترتیب یک لایه‌ی اضافه از محافظت داشته باشید
  • این‌که از تور استفاده می‌کنید را مخفی کنید
  • خیلی سریع سرویس را تنظیم و راه‌اندازی کنید
  • از تور در هر مرورگر و سامانه‌ی ‌عاملی استفاده کنید

نسخه‌ی آزمایشی از این ابزار برای دانلود رایگان قرار داده‌ شده است. می‌توانید از این پیوند حساب کاربری خود را ساخته و از آن استفاده کنید:

https://my.privatoria.net/reg/personal

منبع: asis

Privatoria؛ یک سرویس VPN خوب