بر اساس گزارش نیو‌یورک‌تایمز، گفته می‌شود یک نوجوان توانسته‌ است به رایانامه‌ی شخصی جان برنان، مدیر سازمان سیا راه پیدا کند.
این نوجوان که خودش را به عنوان غیرمسلمان معرفی کرده ‌است، توضیح می‌دهد که در مخالفت از سیاست‌های خارجی ایالات متحده و در حمایت از مردم فلسطین اشغالی، این حمله را به حساب رایانامه‌ی آقای برنان انجام داده ‌است. در این مقاله آمده ‌است، پیش از این در این ماه نیز یک نوجوان ناشناس با دفتر آن‌ها تماس گرفته و بارها با آن‌ها صحبت کرده ‌است.
مقامات سازمان FBI و آژانس‌های فدرال در آمریکا درحال بررسی داده‌ها دسترسی شده هستند و امیدوارند بتوانند هویت این نوجوان را شناسایی کنند.
سازمان سیا در بیانیه‌ای در این خصوص می‌گوید: «ما درباره‌ی آن‌چه در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مطرح شده ‌است مطلع هستیم و این موضوع را به مراجع ذیربط ارجاع داده‌ایم.»
اطلاعاتی از حساب کاربری AOL مدیر سیا به طور برخط منتشر شده ‌است شامل فهرستی است که برخی اطلاعات کارمندان سیا در آن آمده ‌است. گفته می‌شود اطلاعاتی مانند سطح دسترسی، شماره‌ی تأمین اجتماعی، رایانامه‌، و شماره‌ی تلفن این اعضا در این فهرست آمده ‌است.
این جوان که احتمالاً زیر ۲۰ سال سن دارد، پیش از این تأیید کرده‌ بود که افراد دیگری نیز شامل این حمله می‌شوند.
جسپر گراهام، مدیرفنی پیشین سازمان امنیت ملی، در مصاحبه با روزنامه‌ی گاردین گفته ‌است: «این رخنه‌ی اطلاعاتی تمامی نشانه‌های مهندسی اجتماعی را دارد. رسانه‌های اجتماعی این امکان را تا آخرین حد ممکن فراهم کرده‌اند. با یک جست‌وجوی سریع نمایه، یک درخواست دوستی و سپس لینکداین می‌توانید همه اطلاعات لازم را برای شروع نفوذ به دست‌ آورید.»
استفاده از حساب کاربری رایانامه‌ی شخصی در سطوح ارشد و دولتی امری رایج است. پیش از این فاش شده‌ بود که کاندیدای ریاست جمهوری حزب دموکرات، خانم هیلاری کلینتون، نیز در زمان حضور به عنوان وزیر امورخارجه، بارها از رایانامه‌ی شخصی خود استفاده کرده ‌است.

منبع: asis

نفوذ به رایانامه‌ی شخصی مدیر سازمان سیا، توسط یک نوجوان