اطلاعات حساب نزدیک به ۲۰۰۰ نفر از مشتریان وودافون به خطر افتاد و مسدود شد

مشتریان دیگر مخابرات بریتانیا اطلاعات خود را در معرض خطر توسط هکرها قرار دادند. بنا به گفته آن شرکت این اتفاق در نیمه شب چهارشنبه ۲۸ اکتبر و ظهر روز پنجشنبه ۲۹ اکتبر  رخ داد. این حادثه توسط  هکر ها با استفاده از آدرس ایمیل و کلمه های عبوری که از یک منبع ناشناخته خارجی به دست آورده شده، به وقوع پیوست. همچنین شرکت وودافون تشریح نمود که تا به حال اطلاعات این شرکت افشا نشده است و این آسیب پذیری برای اولین مرتبه رخ داده است.

به نظر می رسد که هکر ها اعتبارات کاربری آن دسته از مشتریانی را که از حساب های کاربریشان استفاده می کردند، در مکان دیگری آزمایش کرده که در مجموع حدود ۱٫۸۲۷ حساب کاربری وودافون هک شده است و این بدین معناست که هکر به اطلاعات نام، شماره موبایل، sort code بانکی و ۴ رقم آخر شماره حساب بانکی دسترسی یافته است.

آن دسته از مشتریانی که هک شدند حساب آنها توسط بانک بصورت موقت مسدودو به آنها اطلاع رسانی شده است.

همانند آسیب پذیری talk talk ، بزرگترین خطر برای مشتریان، کلاه برداری توسط اجرایی کردن شبکه های اجتماعی توسط موبایل و ایمیل از طریق اطلاعات سرقت شده مشتریان می باشد.

مطابق با خبر DailMail اطلاعات اعتبارات کاربری صدها حساب کاربری وودافون توسط بازار های سیاه شبکه darknet markets در حال فروخته شدن می باشد.