توسعه دهندگان موزیلا نسخه 41 فایرفاکس را این هفته منتشر نموده و آسودگی خاطر را برای کاربران Adblock Plus پس از 14 سال فراهم آوردند. این Add-on به منظور جلوگیری از تبلیغات بنری در کاوشگر و بلاک دامنه هایی که منتشر کننده بدافزار هستند در فایرفاکس مورد استفاده قرار می گیرد.

بروز رسانی در نسخه جدید، موضوعات قدیمی را شامل می شود که ارتباط مستقیم با مدیریت حافظه توسط add-on ها دارد.در نسخه قدیمی تعدادی زیادی style sheet برای افزونه adblock plus ایجاد می شد که موجب ایجاد گره هایی در استفاده از حافظه می گردید. این افزونه جزو یکی از محبوب ترین افزونه های فایرفاکس با بیش از 21.000.000 کاربر می باشد که بعنوان محبوبترین افزونه در فایرفاکس مطابق Firefox’s add-ons page است. اگرچه موزیلا به این بروز رسانی در آخرین نسخه خود اشاره ننمود اما مدیر ارتباطات و عملیات افزونه Adblock plus در بلاگ شرکت خود به این موضوع اشارهکزد.

علاوه بر این تغییر، فایرفاکس نسخه 41 تعداد کمی از مسائل دیگر را نیز حل نموده است که شامل خطاهای امنیتی حافظه، buffer overflows ، و باگ های امنیتی دیگری که موجب افشای اطلاعات در جهت تخریب توسط هکر می گردد. آخرین تغییرات موجود در این نسخه شامل همکاری با Firefox Hello، سیستم ارتباطات WebRTC-based، بهینه سازی پشتیبانی IME، شخصی سازی کاربران و همچنین بهینه سازی کارایی رندر نمودن box-shadow می باشد.

کاوشگر FireFox باگ 14 ساله خود را در نسخه 41 خود رفع کرد (6 مهر 1394)