مؤسسه تکنولوژی ماساچوست (MIT) برنامه‌ی اعطای پاداش در ازای باگ را در جهت تشویق مسئولین افشاء آسیب‌پذیری موجود در وب‌سایت خود راه‌اندازی کرده است. این برنامه فعلاً در مرحله‌ی تست آلفا قرار دارد و برای نهادهای وابسته به MIT با گواهی معتبر اجرا می‌شود. سایر متخصصین امنیتی که شکاف و رخنه‌ای در دامنه‌های این سازمان یافتند می‌توانند آن را به تیم امنیت MIT گزارش دهند.
دانشجویانی که آسیب‌پذیری‌های جدی بر روی دامنه‌های student.mit.edu ،atlas.mit.edu ،learning-modules.mit.edu ،bounty.mit.edu گزارش کنند می‌توانند از جایزه‌ی TechCASH بهره‌مند شوند. این جایزه یک طرح حساب کاربری با مقادیر ذخیره‌شده است که به دانشجویان و یا کارمندان اجازه می‌دهد تا از این مقدار برای غذا، کتاب و یا سایر سرویس‌ها پرداخت کنند. مشارکت‌کنندگان برتر همچنین می‌توانند حساب کاربری کربروس خود را پس از فارغ‌التحصیلی نیز داشته باشند. MIT اشاره کرده است که جوایز پس از راه اندازی عمومی این برنامه، اعطا خواهد شد.
این طرح برای گزارش حملاتی نظیر اجرای کد از راه دور، تزریق SQL، دور زدن مجوزها، نشت اطلاعات، حملات XSS و CSRF می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. موارد مربوط به حملات منع سرویس، مهندسی اجتماعی، اکسپلویت‌هایی که به دسترسی فیزیکی نیاز دارند و همچنین باگ‌هایی که ریسک امنیتی جدی و واقعی ایجاد نمی‌کنند، در این حوزه نمی‌گنجند.
طرح از چند قاعده و روال پیروی می‌کند: تمرکز اصلی بر روی حوزه‌های ذکر شده بر روی دامنه‌های مربوطه است، هیچ دسترسی به داده‌های خصوصی صورت نمی‌گیرد، هیچ آسیب‌پذیری نباید قبل از وصله شدن افشاء شود، آزمون و تستی که تخریب در پی داشته باشد نباید انجام شود و همچنین از اسکنرهای خودکار دارای نویز نباید استفاده شود.
تعداد زیادی از سازمان‌ها در دوره‌ی گذشته طرح اعطای جایزه در ازای باگ را برای تشویق محققین در راستای افشاء آسیب‌پذیری‌ها راه‌اندازی کرده‌اند. دپارتمان دفاع آمریکا در ماه گذشته اطلاعیه داده است که مبلغ ۱۵۰ هزار دلار برای هک پنتاگون پرداخت می‌کند. لیست شرکت‌هایی که در سال گذشته طرح اعطای پاداش در ازای باگ را راه‍اندازی کرده‍اند، عبارتند از: Uber، سازنده آنتی ویروس Malwarebytes، United Airlines و Dropbox.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

MIT برنامه‌ی اعطای جایزه در ازای باگ را راه‌اندازی می‌کند.
برچسب ها: