مایکروسافت دو مرکز داده‌ی Azure را در آلمان راه‌اندازی می‌کند

مایکروسافت برای قدرتمندتر کردن ابر عمومی Azure خود قصد دارد دو مرکز داده‌ی اختصاصی در آلمان راه‌اندازی کند.
مزیت‌های این کار، همکاری با Deutsche Telekom و افزایش امنیت برای مایکروسافت به دلیل استفاده از مناطق آلمان برای سرویس‌دهی به مشتریان آلمانی می‌باشد.
Satya Nadella رئیس مایکروسافت اعلام کرد: «نواحی جدید مرکز داده‌های ما در آلمان، که با همکاری شرکت Deutsche Telekom کار می‌کنند، نه‌تنها نشان‌دهنده‌ی نو‌آوری و رشد محلی هستند، بلکه به مشتریان امکان انتخاب و اعتماد در مورد این‌که داده‌هایشان چگونه و در کجا ذخیره شود را می‌دهند.»
این اخبار تنها یک روز بعد از اعلام Nadella مبنی بر تصمیم مایکروسافت به راه‌اندازی یک Azure محلی در انگلستان، منتشر شد. شرکت آلمانی مورد اعتماد Deutsche Telekom روی همه‌ی دسترسی‌ها به داده‌های کاربران نظارت و کنترل خواهد داشت.

بعد از افشاگری‌های اسنودن در سال ۲۰۱۳، آلمان گفت‌وگوهای مربوط به حریم اروپایی را رهبری کرده است. امروزه، مایکروسافت با استفاده از ابر Azure در آلمان، تلاش‌هایی را برای رفع نگرانی‌های حریم خصوصی شهروندان، انجام داده است.
دکتر Arthur Kaindl، یک سخن‌گوی Siemens Healthcare در مورد مایکروسافت گفت: :«پیشنهاد اخیر مایکروسافت راهی برای شرکت‌هایی است که تنظیمات خصوصی دقیقی دارند. این پیشنهاد به ما و مشتریان ما امکان پیاده‌سازی مدل‌های تجاری جدید را به صورت گسترده‌تر می‌دهد.»
این نسخه‌ی Azure به عنوان محلی گسترش خواهد یافت و آن‌گونه که ادعا شده، مطابق با قوانین سخت‌گیرانه‌ی مدیریت داده آلمان خواهد بود، همچنین مشتریان اجازه دارند که به صورت مجازی محل نگهداری و پردازش داده‌های خود را مشاهده کنند.
دو ناحیه‌ی مرکز داده در شهرهای Magdeburg و Frankfurt am Main قرار خواهند داشت، و انتظار می‌رود که در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۶ شروع به کار کنند.
Satya Nadella هنگام اعلام ناحیه‌های Azure، در رویداد سالانه‌ی Future Decoded در لندن اعلام کرد: «مأموریت مایکروسافت توانا ساختن هر فرد در این سیاره برای رسیدن به خواسته‌های بیشتر است.»

منبع: asis