گوگل در حال برنامه‌ریزی برای ادغام Chrome OS و اندروید است تا یک سامانه‌عامل واحد تا سال ۲۰۱۷ معرفی نماید.
به نظر می‌رسد پس از معرفی ویندوز ۱۰ که برای همه‌ی سکوها از جمله تلفن همراه، رایانه‌های رومیزی و تبلت‌ها ارائه شده است،‌ گوگل هم قصد دارد هر چه سریع‌تر اندروید را آماده‌ی کار برای رایانه‌های رومیزی نماید.
سامانه‌عامل Chrome OS یک سامانه‌عامل سبکِ مبتنی بر هسته‌ی لینوکس است که برای لپ‌تاپ‌های Chromebook عرضه شده بود. این سامانه‌عامل بیش‌تر به صورت ابری ارائه شده است و اغلب داده‌های کاربر در حساب کاربریِ گوگل ذخیره می‌شود.
مطابق گزارشی که وال‌استریت ژورنال منتشر کرده است، گوگل از ۲ سال پیش در حال کار برای ادغام دو سامانه‌عامل اندروید و کروم است و انتظار می‌رود خروجی اولیه‌ی این کار تا سال ۲۰۱۷ آماده شود.
البته این بدین معنی نیست که گوگل قصد دارد سامانه‌عامل کروم را حذف نماید، پروژه‌ی Chrome OS به عنوان یک سامانه‌عامل متن‌باز باقی خواهند ماند و شرکت‌های مختلف می‌توانند از آن برای توسعه‌ی سامانه‌های مخصوص به خود استفاده نمایند.
سال گذشته گوگل اعلام کرد که در حال توسعه‌ی زیرساختی است که نرم‌افزار‌های اندروید در سامانه‌عامل کروم اجرا شوند، و شاید این اولین گام از راه بلند ادغام این دو سامانه‌عامل است.

منبع: asis

ادغام سامانه‌عامل کروم و اندروید تا سال ۲۰۱۷