نفوذ به ۲۰ هزار حساب کاربری توییترِ داعش توسط نفوذگران ناشناس

نفوذگران ناشناس یا Anonymous موفق شدند کنترل نزدیک به ۲۰ هزار حساب کاربری توییتر که متعلق به اعضای داعش می‌باشد را به دست بگیرند.
پس از عملیات تروریستی پاریس در هفته‌ی گذشته، نفوذگران ناشناس وعده داده بودند که به زودی بزرگ‌ترین عملیات خود را علیه داعش آغاز می‌کنند و تمام کانال‌های داعش در شبکه‌های اجتماعی را نابود خواهند کرد.
در حالی‌که آمریکا، فرانسه و روسیه مواضع داعش را به صورت فیزیکی بمباران می‌کنند، ناشناس‌ها سعی در حمله‌ی سایبری به مواضع مجازی داعش دارند. داعش در دو سال گذشته توانسته با موفقیت چندین کانال در چندین شبکه‌ی اجتماعی را راه‌اندازی نماید و علاوه بر انتشار فیلم‌هایی از جنایات خود، از راه شبکه‌های اجتماعی تعداد زیادی نیرو جذب نماید که اغلب برای عملیات انتحاری آموزش داده می‌شوند.
چند روز پس از عملیات داعش در کشور فرانسه، ناشناس‌ها موفق شده بودند به ۵۴۰۰ حساب کاربری توییتر مرتبط با اعضای داعش نفوذ نمایند. ناشناس‌ها ادعا کرده‌اند که در ادامه‌ی حملات سایبری خود علیه داعش، کنترل ۲۰ هزار حساب کاربری دیگر را به دست گرفته‌اند. فهرستی از حساب‌های کاربری که به آن‌ها نفوذ شده است در یک ویدئو که از طرف ناشناس‌ها در یوتویب منتشر شده، در دست‌رس است.
فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و جذب نیرو یکی از نقاط قوت بسیار تاثیر‌گذار داعش بوده است که به دلیل عدم همکاری مقامات این شبکه‌های اجتماعی به بهانه‌ی نقض حریم خصوصی، داعش به خوبی از فرصت استفاده کرده بود. داعش پس از دریافت پیام گروه ناشناس‌ها، آن‌ها را بی‌مصرف خواند و از راه تلگرام برای اعضای خود راه‌کارهایی را ارسال کرده و از آن‌ها خواسته بود مسائل امنیتی را جدی بگیرند تا قربانی نفوذهای گروه‌ ناشناس‌ها نشوند.

منبع: asis