شرکت اینتل با موسسه آلن تورینگ همکاری خواهد کرد

ٰموسسه آلن تورینگ و شرکت اینتل توافق کردند در پروژه‌هایی شامل توسعه رایانش و تحلیل داده با کارایی بالا با یکدیگر همکاری داشته‌ کنند.
محققان این دو سازمان بر روی پروژه‌های مشترک در زمینه تحقیقاتی مختلف کار خواهند کرد.
در این همکاری شرکت اینتل پایه معماری سخت‌افزاری را بنا خواهد کرد به طوری که الگوریتم های جدیدی که در موسسه تورینگ توسعه می‌یابند این امکان را خواهند داشت تا در بستر نسل‌های آینده ریزپردازنده آزمون شوند.
علاوه بر همکاری‌هایی در زمینه انجام تحقیقات مشترک، هدف دیگر این توافق آموزش نسل جدیدی از دانشمندان تحلیل داده در قالب برنامه دکترا در موسسه تورینگ است تا تضمینی ایجاد شود که این دانشجویان با آخرین روش‌ها، ابزارها و متدولوژی‌ها کار خواهند کرد.
هر دوی این سازمان‌ها به منظور افزایش سطح آگاهی از اهمیت و پتانسیل موجود در دانش داده و الگوریتم ها با یکدیگر همکاری خواهند کرد.
پروفسور اندرو بلیک، مدیر موسسه تورینگ در این‌باره می‌گوید: «فرصت بوجود آمده، موقعیت عالی برای این موسسه و هم‌چنین دانش داده جهانی است. تورینگ یکی از نخستین کسانی بود که رایانه الکترونیکی را ساختند. همکاری با شرکت اینتل، راه او را ادامه خواهد داد، تا پس این موسسه نیز در همنامی با او در طراحی نسل‌های آینده رایانه‌ها همکاری داشته باشد.»
هدف موسسه تورینگ اکتشافات علمی و فناوری در استفاده از داده‌های حجیم و الگوریتم‌ها است، که منجر به ایجاد فرصت‌های تجاری جدید شده، و به راهکارهای چالش های موجود کمک خواهد کرد. با این توافق، گام مهمی در رسیدن به این هدف برداشته شده‌است.
کریستیم مورالز، یکی از مدیران ارشد شرکت اینتل می‌گوید: «جایگاه دانشکند داده در قرن ۲۱ جاشگاه حساس و ارزشمندی است. با تلفیق مناسب فناوری و نیروی انسانی، داده‌های حجیم پتانسیل حل مشکلات بزرگ را در زمینه‌های سلامت عمومی،کشاورزی، مهندسی، پزشکی دارد.»
وزیر علوم، جو جانسون در این‌باره می‌گوید: «دولت معتقد است داده‌های حجیم بهترین مکان برای شروع یک تجارت جدید، ثبت ایده‌های نو و نوآوری است. داده‌های حجیم فرصت نوآوری‌های بیش‌تر را فراهم کرده‌است. این همان دلیلی است که دولت ۴۲ میلیون دلار را در موسسه تورینگ سرمایه‌گذاری کرده ‌است تا در این زمینه به آینده انگلستان کمک کند.»

منبع: asis