آخرین گزارش‌ها از تهدید‌های اینترنتی نشان می‌دهد انجمن‌های نفوذ ایرانی علاقه‌ی زیادی به راه‌اندازی حملات علیه سامانه‌عامل اندروید پیدا کرده‌اند، و اغلب علاقه‌مند هستند تا به کمک تروجان‌های دست‌رسی از راه دور یا RAT این حملات را راه‌اندازی نمایند. چنین علاقه‌ای نشان می‌دهد که چگونه ذهن مجرمان سایبری به سمت سکوهایی متمرکز می‌شود که به صورت گسترده توسط کاربران استفاده می‌شود و البته نقاط ضعف بسیار زیادی دارد.
گزارش‌ها نشان می‌دهد که در ۶ ماه گذشته، در انجمن‌های نفوذ ایرانی دو تروجان DroidJack و AndroRAT را به کرات خریداری شده است. این در حالی است که تهدیدات تلفن همراه به صورت چشم‌گیری در حال افزایش است، و تمایل به سمت تروجان‌های اندرویدی یک نتیجه‌ی منطقی از همین مسئله است. این گزارش از بررسی موضوعاتی که در انجمن‌های نفوذ ایرانی به اشتراک گذاشته می‌شوند، آماده شده است.
دو تروجان DroidJack و AndroRAT در انجمن‌های نفوذ ایرانی به این دلیل محبوب شده‌اند که دست‌رسی یا خرید آن‌ها ساده است و البته جامعه‌ی پشتیبانی از این بدافزار‌ها به اندازه‌ی کافی فعال و پاسخ‌گو می‌باشد.
البته این ادعایی بیش نیست و از آن‌جایی که به درستی نام انجمن‌هایی که گزارش ادعا می‌کند آن‌ها را در مدت ۶ ماه بررسی کرده است، به چشم نمی‌خورد.

منبع: asis

افزایش استفاده از تروجان‌های اندرویدی توسط نفوذگران ایرانی