۲افی‌بی‌آی در صدد آن است تا قفل آیفون یکی دیگر از تروریست‌های به هلاکت رسیده را باز کند.
ماه گذشته ضاهر عدن، که روی ۱۰ نفر در خیابان کلود مینه‌سوتا چاقو کشید، بعد از آن به ضرب گلوله‌ی یک افسر وظیفه‌ی پلیس کشته شد. پس از این ماجرا داعش مسئولیت حمله را بر عهده گرفت.
عدن، همانند یکی از عوامل حمله‌ی مسلحانه‌ و تروریستی به نام رضوان فاروق، یک آیفون قفل‌شده داشت؛ در یک کنفرانس مطبوعاتی که در مینه‌سوتا برگزار شد، مأمور ویژه‌ی FBI، ریچ تورتون تأیید کرد که این آیفون را در اختیار گرفته و قصد دارد به محتوای آن دسترسی پیدا کند؛ تورتون هیچ اشاره‌ای به مدل این آیفون نکرد، بنابراین حدس این‌که سامانه‌ی عامل اپل این گوشی از چه نوعی است کمی سخت می‌شود.
تورتون گفت: «آیفون ضاهر عدن قفل است؛ ما در حال ارزیابی اختیارات قانونی و فنی خود برای دستیابی به محتوای این دستگاه و داده‌های احتمالی آن هستیم.»
از زمان انتشار iOS ۸ در ۲۰۱۴، آیفون و آیپد با یک رمزگاری توکار ارائه شدند که کلیدهای مخفی آن‌ها در دسترس اپل نمی‌باشد. دسترسی به این کلید فقط و فقط برای مالک آن که از پین‌کد آن مطلع است، امکان‌پذیر می‌باشد.
در ابتدای سال ۲۰۱۶میلادی، یک منازعه‌ی حقوقی طولانی میان FBI و اپل درگرفت، در حقیقت FBI از اپل درخواست کرده بود تا یک کد سفارشی را بنویسد که امکان دسترسی به شیوه‌ی جست‌وجوی فراگیر را به آیفون ۵c فاروق فراهم نماید. این کد به پلیس آمریکا اجازه می‌داد تا دیگر ۱۰ تلاش ناموفق برای باز کردن قفل گوشی فاروق نداشته باشد.
اپل با این خواسته‌ی دولت آمریکا مبنی بر ارائه‌ی یک راه حل قراردادی در دادگاه و ملاء عام مخالفت کرد، و این مخالفت تا زمانی ادامه پیدا کرد که FBI حاضر شد مبلغ ۱ میلیون دلار را برای نفوذ فنی به این گوشی و حل و فصل بن‌بست پیش‌آمده پرداخت کند. تحقیقات بعدی نشان داد که چگونه می‌توان حافظه‌ی فلش یک آیفون ۵c را پیش از غیرفعال‌سازی شمارنده‌ی پین‌کدهای واردشده پاک کرد؛ پین‌کدهایی که به منظور حملات جست‌وجوی فراگیر وارد می‌شوند.
هزینه‌ی این روی‌کرد، که با هزینه‌ی پرداخت‌شده توسط مقامات فدرال آمریکا برای باز کردن قفل گوشی فاروق قابل مقایسه نیست، فقط روی گوشی آیفون ۵c عمل می‌کند و به درد آیفون‌های جدید نمی‌خورد. ظاهراً در مدل‌های جدید آیفون کلیدهای رمزگذاری در یک سخت‌افزار امن‌تر و مقاوم‌تر ذخیره می‌شوند، سخت‌افزاری که حتی رشوه‌های کلان هم نمی‌تواند آن را رمزگشایی کند!
گویا عدن برای خرید یک آیفون ۷ به آن فروشگاه رفته است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

FBI خواستار باز کردن قفل آیفون یک داعشی دیگر