منابع دولت تایوان به خبرگزاری رویترز گزارش داده‌اند که تلاش می‌کنند تا بتوانند زمینی به مساحت ۶ هکتار را برای استقرار یک سایت در منطقه تحت اداره گوگل در شهر چانگوا آماده کنند.
فیسبوک گزارش داده است در نظر دارد تا با هزینه‌ای بالغ بر ۲۰۰ میلیون پوند برابر ده میلیارد دلار تایوان، یک مرکز داده‌ در تایوان راه‌اندازی کند که به نوبه خود اولین نمونه در منطقه آسیا و اقیانوسیه خواهد بود.
سخنگوی دولت تایوان وی مینگ کو به خبرگزاری رویتر گفته است که  «ما برای تهیه آب و برق کافی در آن منطقه تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست و امیدواریم که فیسبوک واقعاً به این منطقه بیاید».

گوگل
علاه بر آن شهر چانگوا مقرِ مرکز داده‌ی گوگل در تایوان است که با وجودی که  در سال ۲۰۱۱ مبلغی به ارزش ۴۰۰ میلیون پوند و در زمینی به مساحت ۳۷ هکتار برای آن هزینه شده بود، ابتدای امسال نیز گوگل مبلغ ۴۴ میلیون پوند دیگر برای آن هزینه کرده است.
ماطبق اظهارات فیسبوک آن‌ها به زمینی به مساحت ۶ هکتار نیاز دارد اما می‌توان فضایی به مساحت ۲۰ هکتار برای توسعه آن در آینده در نظر گرفت.
یک سخنگوی فیسبوک در اظهاراتی در مصاحبه با رویترز، اعلام داشت: «به عنوان شرکتی که تلاش می‌کند تا میلیاردها نفر را در سراسر دنیا به یکدیگر متصل کند، ما همواره به ارزیابی قابلیت‌های جدید می‌اندیشیم، اما در حال حاضر چیز بیشتری برای گفتن نداریم».

منبع: asis

تلاش برای استقرار مرکز داده‌ی فیسبوک در منطقه آسیا- اقیانوسیه