تکذیب برون سپاری شبکه ملی اطلاعات به یک ایرانی آمریکایی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: از ۱۵ متخصص ایرانی خارج از کشور برای مشاوره در شبکه ملی اطلاعات کمک گرفته ایم.
توضیحات وزیر ارتباطات در پاسخ به سوال رسانه تصویری مبنی بر برون سپاری پروژه شبکه ملی اطلاعات به یک فرد ایرانی آمریکایی شاغل در شرکت AT&T با واسطه گری معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در حاشیه همایش نقش پدافند غیرعامل در ICT ارائه شد.
محمود واعظی امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به ابهاماتی در مورد برون سپاری پروژه شبکه ملی اطلاعات به یک فرد ایرانی آمریکایی در شرکت AT&T آمریکا اظهار داشت: ما با شرکت AT&T و نماینده این شرکت هیچ قراردادی منعقد نکرده ایم و هر گونه همکاری در این زمینه کذب محض است.

وی با اشاره به اینکه شبکه ملی اطلاعات، پروژه ای بزرگ است که برای اجرای آن نیازمند استفاده از توان متخصصان هستیم افزود: از تمامی افرادی که می توانند به ما کمک کنند به ویژه ایرانیان خارج از کشور برای همکاری در شبکه ملی اطلاعات، دعوت می کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: طی دو سال گذشته نیز در این زمینه اقدامات مناسبی انجام شد که توانستیم ۱۵ ایرانی خارج از کشور را برای همکاری در شبکه ملی اطلاعات به کار گیریم و در این زمینه نیز تابستان امسال جلساتی را با این افراد داشتیم.

واعظی گفت: وزارت ارتباطات آمادگی دارد که از تمامی ایرانیان سراسر جهان برای همکاری در شبکه ملی اطلاعات کمک بگیرد و در این زمینه شورای راهبری شبکه ملی اطلاعات متشکل از مسئولان وزارت ارتباطات و متخصصان داخلی آمادگی هرگونه تعامل هستند.

به گزارش مهر، توضیحات وزیر ارتباطات در پاسخ به سوال رسانه تصویری مبنی بر برون سپاری پروژه شبکه ملی اطلاعات به یک فرد ایرانی آمریکایی شاغل در شرکت AT&T با واسطه گری معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در حاشیه همایش نقش پدافند غیرعامل در ICT ارائه شد.

منبع: ICTNA