ظاهرا فولکس واگن در فریب خوردن از مهندسین بد ذات خود تنها نیست.
ممکن است به یاد داشته باشید فولکس واگن در انتشار نرم‌افزار تولید گازهای گلخانه ای مهندسینی را سرزنش می‌کرد که به طور مخفیانه کد نرم‌افزار تولید گازهای گلخانه‌ای شرکت را دستکاری کردند که حتی کارمندان عالی رتبه هم چیزی راجع به آن ها نمی‌دانستند.
شرکت AutoDesk در روز چهارشنبه «یک کارمند» را بابت دزدی کد منبع برنامه طراحی محبوب اتوکد و استفاده از آن برای اجرای نرم افزار چینی +ZWCAD محصول شرکت رقیب ZW مقصر دانسته ‌است.
چند ماه پیش، در دادگاه نقض قوانین حق تکثیر مستقر در کالیفرنیا که به درخواست AutoDesk طرح دعوی شده بود، این شرکت چینی ادعا کرد که تمام کدهای آن مجاز، منبع‌باز و به طور داخلی توسعه یافته‌اند. از طرفی، ZWSoft گفته ‌بود که سازمان ملی حق تکثیر جمهوری خلق چین ٱن تولیدات را نیز تایید کرده است. اما اکنون شرکت عذرخواهی کرده و ادعا می‌کند که تخلف روی‌داده اشتباه مدیریتی نبوده است بلکه کار یکی از مهندسین مشغول در این شرکت می‌باشد.
طی تحقیقات داخلی انجام شده، این شرکت عنوان کرده ‌است، که درواقع یک کارمند از مالکیت معنوی اتوکد ، زمانی که +ZWCAD در حال توسعه بوده است، استفاده نامناسب کرده و این موضوع را از تیم مدیریت ZWSoft پنهان کرده است.
این شرکت اذعان کرد مدیریت داخلی را به منظور پیش‌گیری از چنین وقایعی و در جهت جلوگیری از تخطی حق تکثیر محصولات، تقویت کرده و بازرسی‌های بیش‌تری را در حین توسعه و پیاده‌سازی به کار خواهد گرفت.
در بخشی از توافق انجام شده بین AutoDesk و ZWSoft آمده که شرکت چینی فروش +ZWCAD را متوقف خواهد کرد.
مدیر عامل این شرکت در نشستی عنوان کرد: «ما فروش +ZWCAD را در تمام بازارها متوقف کرده‌ایم و تمام اظهارات قبلی مبنی بر اینکه پرونده‌های حقوقی AutoDesk فاقد شایستگی هستند را تکذیب می‌کنیم، این اظهارات به دلیل اهداف ضد رقابتی بیان شده بودند.
ما صادقانه، بابت اتفاقات رخ‌ داده که باعث آزار و بروز مشکلاتی برای شرکت AutoDesk شده است عذرخواهی می‌کنیم.»
جزئیاتی از مسائل مالی این توافق شامل جریمه‌های این شرکت چینی هنوز فاش نشده ‌است.

منبع: asis

کدهای اتوکد را را یکی از کارمندان شرکت رقیب به سرقت برده است!