«بوبا» نفوذگری که پس از این‌که بانک تقاضای باج ۳ میلیون دلاری وی را نپذیریفت، اطلاعات مشتریان بانک اماراتی را منتشر کرده، متواری شده است!
یک نفوذگر که به نظر می‌رسد ناپدید شده است، اطلاعات مالی مربوط به هزاران نفر از مشتریان یک بانک اماراتی را افشاء کرده است.
این نفوذگر که از لقب «بوبای هکر» استفاده کرده بنا به اظهار رسانه‌های محلی به یک بانک سرمایه‌گذاری حمله کرده است و از آنها درخواست کرده تا باجی به مبلغ سه میلیون دلار را در ازای عدم انتشار این بپردارند به او بپردازند.
این نفوذگر با استفاده از توییتر جزییات اطلاعات مربوط به ده‌ها هزار مشتری بانک را منتشر کرده است که شامل اطلاعات شخصی، اطلاعات مربوط به کارت‌های اعتباری و تاریخچه تراکنش‌های مالی آنها در ماه نوامبر می‌باشد.
حساب توییتر افشا کننده بسته شده و به نظر می‌رسد بعد از شدت خشم بانک و اقدام قانونی آنها در پاسخ به این کار، نفوذگر مفقود شده است.
گزارش‌ رسانه‌ها نشان می‌دهد که برخی از حساب‌های مورد حمله دارای مبالغی تا ۱۲ میلیون دلار پول بوده‌اند مبلغ مجموع حساب‌های آنها  روی هم بیش از ۱۱۰ میلیون دلار  می‌شده است.
گزارش شده است که این نفوذگر با مشتریان مربوطه تماس گرفته و اعلام داشته که حساب‌های آنان در کنترل وی است.
بعضی از این پرونده‌ها روی کارگزاری در یک وب‌گاه نفوذ‌شده‌ی بسکتبال اروپا قرار داشته‌اند.
این بانک سرمایه‌داری که این نفوذگر را یک فرد «اخاذ» خواند، اعلام کرده که این باج را پرداخت نمی‌کند.
بنا بر گزارش سردبیر نشریه محلی دبی «ایکس پرس» این نفوذگر به آنها پیشنهاد کرده است که در صورت همکاری ۵ درصد از این مبلغ را به آنها می‌دهد.
بنا بر گزارش نشریه ایکس پرس تاجران محلی شوکه شده و از این نفوذ در خشم هستند که بدترین نمونه آن در تاریخ امارات متحده عربی است، و برخی از آنها اظهار نموده‌اند که برای اولین بار اطلاعات مربوط به این اخاذی را از طریق رسانه‌ها متوجه شده‌اند.

منبع: asis

سرقت اطلاعات شخصی ثروتمندان در حمله یک نفوذگر به بانک اماراتی