آقای تیم کوک، مدیرعامل اپل، در مصاحبه با Irish Independent گفته‌ است این شرکت به سیاست رمزنگاری انتها به انتها پای‌بند باقی خواهد ماند. او می‌گوید این ایده که آسیب‌پذیری‌هایی به طور عامدانه ایجاد شوند، که موجب می‌شد اصول رمزنگاری زیر سؤال بروند، مطلبی است که فعلاً در مورد غول‌‌های فن‌آوری هم‌چون اپل اجرا نخواهد شد.
آقای کوک که پس از استیو جابز، از ماه آگوست ۲۰۱۱ مدیریت اپل را بر عهده دارد، توضیح داده ‌است که این شرکت هرگز اجازه‌ی دسترسی به کارگزارهایش را نداده و نخواهد داد. او به طور خوش‌بینانه‌ای معتقد است بر جای‌گذاری آسیب‌پذیری در محصولات امکان‌پذیر نیست، چرا اصلاً این امر نه از لحاظ افکار عمومی و نه از نظر نتیجه گزینه‌ای مناسب نبوده و نیست.
او می‌گوید دولت ایالات متحده نیز این امر را به طور عمومی بیان کرده ‌است که آن‌ها به دنبال ضعیف‌کردن ساختار رمزنگاری نیستند. در همین راستا شرکت اپل نیز iMessage را به طور انتها به انتها رمز کرده و آسیب‌پذیری‌ای را قرار نداده ‌است.
«ما قصدی برای تغییر این سیاست نیز نداریم. هر تغییری که از سوی دولت آمریکا موظف به انجام آن باشیم نباید در جهت تضعیف رمزنگاری باشد.»

منبع: asis

اپل: سیاست بر جای گذاری آسیب‌پذیری در محصولات دیگر انجام نخواهد شد