پلیس آمریکا و کشورهای اروپایی به دنبال کشف کاربران تروجان اندرویدی DroidJack

شاید اصطلاح کاربران یک تروجان برای شما جالب باشد. تروجان اندرویدی Droidjack پس از توسعه به عنوان یک بسته‌ی نرم‌افزاری توسط توسعه‌دهندگان در انجمن‌های زیرزمینی فروخته شد و از آن پس این تروجان توسط بسیاری از افراد به صورت جداگانه علیه کاربران اندروید به کار گرفته شده است. افرادی که از این تروجان استفاده می‌نمایند بسیار زیاد هستند و به همین دلیل پلیس آمریکا، انکلیس، آلمان، سوییس و تعدادی از کشورهای دیگر در یک عملیات مشترک به دنبال این کاربران هستند، هرچند که هنوز خبری از دستگیری افراد منتشر نشده است.
تروجان DroidJack از خانواده‌ی تروجان‌های دست‌رسی از راه دور یا RAT است که با قیمتی نزدیک به ۲۰۰ دلار در انجمن‌های زیرزمینی به فروش می‌رسد، این تروجان برای تعقیب فعالیت‌های کاربر و مکان‌هایی که کاربر می‌رود استفاده می‌شود و به همین دلیل توسط بسیاری از افراد به منظور ره‌گیری فعالیت‌های فرد دیگری استفاده می‌شود.
این تروجان توانایی ضبط مکالمات قربانی، ایجاد یک نسخه‌ از همه‌ی پیامک‌ها و رایانامه‌ها و ره‌گیری موقعیت فیزیکی قربانی را دارد، هم‌چنین می‌توان از این تروجان برای سرقت اطلاعات محرمانه‌ی بانکی نیز بهره برد. با توجه به قیمت نه چندان زیاد این تروجان و قابلیت‌های زیادی که برای آن در نظر گرفته شده است و مهم‌تر از همه پشتیبانی و ارائه‌ی راهنما برای استفاده از این تروجان،‌ کاربران زیادی از این تروجان استفاده و یک یا چند قربانی را آلوده می‌کنند.
پلیس آمریکا و کشورهای اروپایی برای متوقف کردن این فعالیت‌ها سعی دارد در یک عملیات همگانی این کاربران را شناسایی و دستگیر نماید.

منبع: asis