به‌روز‌رسانی‌های نوامبر ادوبی؛ وصله شدن بیش از ۸۰ آسیب‌پذیری

اگرچه ۸۰ آسیب‌پذیری برای ادوبی چندان زیاد نیست و به‌روز‌رسانی‌های ماه جولای سال جاری تعداد بیش از ۱۴۰ آسیب‌پذیری در محصولات ادوبی را وصله می‌کرد، اما باز هم زنگ خطری برای کاربران به صدا در آمده است که با دقت بیش‌تری و فقط در صورت نیاز از محصولات ادوبی بهره بگیرند.
با انتشار نسخه‌ی ۱۹٫۰.۰.۲۴۵ از محصول فلش‌پلیر، ۱۷ آسیب‌پذیری این محصول وصله شده است که مهاجم در صورت سوء‌استفاده از این آسیب‌پذیری‌ها می‌تواند در رایانه‌ی قربانی به اجرای کد بپردازد. حتماً در اخبار خوانده‌اید که فلش‌پلیر محبوب‌تری نرم‌افزار مجرمان سایبری است و در اغلب موارد آن‌ها با سوء‌استفاده از آسیب‌پذیری‌های نسخه‌‌های قدیمی فلش‌پلیر یک حمله‌ی سایبری را آغاز می‌کنند. ‌
علاوه بر نسخه‌های رومیزیِ فلش‌پلیر برای ویندوز و OS X، این محصول برای مرورگر IE و Edge هم وصله شده است. هم‌چنین نسخه‌ی رومیزی برای لینوکس و محصولات Adobe Air برای سامانه‌های ویندوز، iOS و اندروید هم وصله شده‌اند.
ماه گذشته بلافاصله پس از انتشار به‌روز‌رسانی‌های اکتبر، ادوبی مجبور به انتشار به‌روز‌رسانی فوری برای فلش‌پلیر شده بود. اغلب آسیب‌پذیری‌های فلش بلافاصله پس از شناسایی در بسته‌های سوء‌استفاده از آسیب‌پذیری‌ها به کار گرفته می‌شوند و کاربرانی که از نسخه‌های قدیمی استفاده می‌کنند را هدف قرار می‌دهند.

منبع: asis