به حساب توییتر شخص مهم دیگری نیز نفوذ شد. این بار بنیان‌گذار توییتر جک دورسی به دام این رخنه‌ها افتاد.

گروه OurMine خود را مسئول این رخنه اعلام کرد. این رخنه پس ‌از اینکه این گروه چند ویدئو کلیپ بی‌خطر در توییتر گذاشت، کشف شد.

این گروه همچنین در ساعت ۲:۵۰ صبح در توییتر نوشت: «سلام ما گروه OurMine هستیم و می‌خواهیم امنیت شما را آزمایش کنیم» و پیوندی به وب‌گاه خودشان در آن پست نیز گذاشتند که خدمات خود را در آن تبلیغ و به مبلغ ۱۶۵۰۰ دلار به فروش گذاشته‌اند.

با اینکه این پست هیچ محتوای مخربی نداشت اما، هم پست و هم پیوند درون آن‌که به یک ویدئو کلیپ کوتاه متصل می‌شد، سریعاً از توییتر حذف شدند.

گروه Ourmine مشابه گروهی از عربستان صعودی است که قبلاً به برخی از حساب‌های شبکه‌های اجتماعی مدیرعاملان دیگر نفوذ کرده بودند، ازجمله:

•مدیرعامل گوگل، ساندار پیچای

•مدیرعامل فیس‌بوک، مارک زاکربرگ

•رئیس سابق توییتر، دیک کاستولو

•رئیس شرکت واقعیت مجازی Oculus متعلق به فیس‌بوک، برندان ایریب

از آنجایی‌ که تمامی پست‌های دورسی از طریق Vine گذاشته می‌شوند، امکان دارد که این گروه از کلمات عبور افشاء شده در رخنه‌های اخیر در LinkedIn ،MySpace و Tumblr برای رخنه به‌حساب Vine دورسی یا از هر سرویس دیگری برای دسترسی به‌حساب توییتر وی استفاده کرده‌ باشند.

این گروه ادعا می‌کند فقط میزان امنیت حساب‌ کاربران را آزمایش می‌کند و به مردم آموزش می‌دهد که امنیت حساب‌های اینترنتی‌شان را افزایش دهند و همچنین خدمات پشتیبانی خود را نیز به آن‌ها پیشنهاد می‌دهد که هزینه بررسی حساب‌های شبکه‌های اجتماعی، حفره‌های امنیتی وب‌گاه‌ها و دیگر آسیب‌پذیری‌های امنیتی تا ۵۰۰۰ دلار می‌شود.

روشی برای در امان ماندن از این رخنه‌ها:

هرچه سریع‌تر کلمات عبور شبکه‌های اجتماعی‌تان و دیگر حساب‌های اینترنتی‌تان را تغییر دهید به‌خصوص اگر از یک کلمه عبور برای چند وب‌گاه استفاده کرده‌اید.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

‌حساب مدیرعامل دیگری هم مورد نفوذ واقع شد؛ این بار نوبت جک دورسی مدیرعامل توییتر است!
برچسب ها: