۱۳یک مرد فلوریدایی به نقش خود در سازمان‌دهی کمپین‌های هرزنامه‌ای اعتراف کرد. هدف وی کسب درآمد در پوشش یک کسب و کار قانونی به نام A Whole Lot of Nothing LLC بوده است.
در دسامبر ۲۰۱۵، مقامات آمریکایی تیموتی ادوارد لیوینگستونِ ۳۰ ساله از بوکا راتون فلوریدا، توماش اشمیلارز ۳۲ ساله از رادفورد نیوجرسی، و دوین جیمز مک آرتورز ۲۷ ساله از الی‌کات سیتی مریلند را به اتهام نفوذ سایبری و ارسال هرزنامه دستگیر کردند.
مقامات این کشور گفتند که لیوینگستون از سال ۲۰۱۱ شرکت مذکور را به جریان انداخته است؛ وی کمپین‌های هرزنامه‌ای مورد نیاز را برای کسب و کارهای مجاز مانند شرکت‌های بیمه، و نیز گروه‌های غیرقانونی نظیر دار و دسته‌هایی که داروهای مخدر آزمایش‌نشده را به فروش می‌رسانند، به راه می‌انداخت.
لیوینگستون بات‌نت و شبکه‌های پروکسی را اجرا می‌کرد و سامانه‌ی محققان شرکت‌های مورد نفوذ واقع‌شده گفته‌اند که لیوینگستون اشمیلارز را برای نوشتن نرم‌افزار ارسال هرزنامه‌ی این شرکت استخدام کرده است. او همچنین به اشمیلارز و مک‌آرتور فرمان داده بود تا به شبکه‌ی شرکت‌ها و وب‌گاه‌های سایر شرکت‌ها نفوذ کنند تا بتوانند رایانامه‌ها و کارگزارهای شرکت‌ها را در اختیار خود درآورند و به این ترتیب از رایانه‌هایی که در فهرست سیاه قرار ندارند اقدام به فرستادن هرزنامه کنند.
این سه تن بات‌نت‌هایی را برای ارسال هرزنامه‌هایشان ساختند، همچنین شبکه‌های پروکسی را برای جلوگیری از شناسایی تهیه نمودند. این گروه در ازای هر هرزنامه ۵ تا ۹ دلار را به جیب می‌زد.
وزارت دادگستری ایالات متحده می‌گوید لیوینگستون و شرکای وی دست کم به ۴ شرکت نفوذ کرده‌اند.
مقامات همچنین این سه نفر به سرقت اطلاعات کاربران از کارگزارهای برخی از این شرکت‌ها متهم کرده‌اند.
شکایت کیفری نشان می‌دهد که لیوینگستون اطلاعات محرمانه‌ی ورود به سامانه را برای کارمند شرکتی فراهم کرده و از دو شریک خود خواسته تا کارگزار قربانی را برای به چنگ آوردن اطلاعات کاربری مورد نفوذ قرار دهند.
محققان گمان می‌برند که این دو تن حدود ۱۰ میلیون رکورد کاربری را از این هدف، و میلیون‌ها مورد دیگر را از سایر شرکت‌ها ربوده باشند.

شرکای لیوینگستون به جرایم ماه ژوئن خود اعتراف کردند
اشمیلارز و مک‌آرتور در ژوئن ۲۰۱۶ به جرایم خود اعتراف کردند. لیوینگستون روز پنج‌شنبه ۲۷ اکتبر اعتراف کرد، وی منتظر صدور حکم است. دادگاه صادرکننده‌ی حکم در ۲۷ ژانویه‌ی ۲۰۱۷ برگزار خواهد شد.
لیوینگستون به اتهامات خود مبنی بر ارتکاب به کلاه‌برداری و فعالیت‌های مربوط به حوزه‌ی رایانه و دسترسی به دستگاه‌ها، توطئه‌چینی برای اعمال مجرمانه‌ی مرتبط با پست الکترونیک، و سرقت هویت اعتراف کرد.
ظاهراً ۱۰ سال زندان و جریمه‌ی ۷۵۰هزار دلاری در انتظار اوست. مقامات قضایی همچنین خودروهای لوکس و ۱،۳۴۶،۴۴۲ دلار را از این متهم ضبط کردند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

۱۰ سال زندان، در انتظار هرزنامه‌نگار سریالی