۲۲_۲گروه «Lizard Squad» کارگزارهای بازی‌های رایانه‌ای شرکت بلیزرد را از دست‌رس خارج کردند.
به ادعای گروه نفوگری به نام Lizard Squad کارگزارهای شرکت بازی‌های رایانه‌ای بلیزرد دیروز در پی یک حمله انکار سرویسِ توزیع شده (DDoS) علیه این شرکت از کار افتادند.
این خاموشی، موجب شد که عملکرد برخط تعدادی از بازی‌ها خاموش شده و از کار بیفتد، بر اساس اعلام این گروه نفوگر بدنام، این بازی‌ها عبارت بودند از بازی‌های World of Warcraft و Starcraft ۲ و چند بازی بسیار محبوب دیگر. این گروه حملات خود را علیه کارگزارهای شرکت بلیزرد هم در اروپا و هم در آمریکا صورت دادند، و متعاقب آن در توییتر اعلام کردند که حملات بیشتری از جانب آن‌ها انجام خواهد شد.
اگر چه این شرکت جزییات خاصی از کارگزارها یا بازی‌هایی که در اثر این حمله از کار افتاده‌اند منتشر نکرده است،‌بلیزرد حمله را هم تأیید نکرده و گفته است که این مشکل بر اتصال بازی‌ها مؤثر بوده است. با این حال،‌این حمله به سرعت متوقف شد و خدمات این شرکت در ظرف یک ساعت، دوباره به حالت برخط بازگشت.
این شرکت در یکی از انجمن‌های پشتیبانی خود توضیح داده است که این حمله بر یکی از مراکز داده آن تأثیر گذاشته اما «مهندسان مانعی را در میان مهاجمان قرار دادند که موجب حل مشکل شده و بازسازی خدمات شروع گردید».
بلیزرد جزییات بیشتری در مورد این حمله منتشر نکرده است، با این حال برخی از کاربران گفته‌اند که این حمله ممکن است در هماهنگی با کسانی بوده باشد که پشت حمله به کارگزارهای Nostalrius بوده‌اند و اخیراً آن‌ها را از کار انداخته‌اند، با وجود این شواهدی برای اثبات این ادعا وجود ندارد.
علاوه بر این، گروه نفوذگر «Lizard Squad» که به حساب Outlooks یکی از کارمندان نفوذ کرده است و موجب شده تا اطلاعات شخصی و فهرست مخاطبین سایر اطلاعات مربوط به دیگر کارمندان شرکت بلیزرد را به دست آورد.
این گروه نفوذگر با چندین نوع مختلف دیگر از حملات انکار سرویس مرتبط بوده است، مجموعه‌حملاتی که علیه شبکه‌های پلی‌استیشن و ایکس‌باکس در دسامبر ۲۰۱۴ که موجب شد هر دو آن‌ها در کریسمس از کار بیفتند، از جمله این موارد است. ابزارهای راه اندازی حملات DDoS را می‌توان کرایه کرد، این گروه تفوذگران از copycats الهام گرفته و در کریسمس گذشته شبکه‌های بازی را مختل نموده است.
بر اساس پژوهش‌های آماری منتشر شده، تنها در دو سال اخیر، تعداد حملات انکار سرویس به میزان صد در صد افزایش یافته است؛ به این معنا که تعداد حملات امسال نسبت به سال گذشته دو برابر شده است که هم از نظر تعداد حمله و هم از نظر وسعت حملات افزایش یافته‌اند. تنها در سه سال گذشته، ۴۵ درصد از وب‌گاه‌های بازی مورد حمله قرار گرفته‌اند، و همچنان‌که ما امروز مشاهده می‌کنیم، ۷۵ درصد از آن‌ها دوباره نیز هدف حمله بوده‌اند».

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

یک گروه نفوذگر فعالیت شرکت بازی‌های رایانه‌ای را با یک حمله DDoS مختل کردند