در انگلستان از هر ۱۰ نفر قربانی باج‌افزارها، بیش از چهار نفر برای بازیابی اطلاعات از دست رفته‌ی خود توسط باج‌افزارها مبالغی را می‌پردازند، ۳۱ درصد از این کاربران حاضرند تا ۴۰۰ دلار بابت آن‌ها بپردازند.
بر اساس یک نظرسنجی از ۵۰۰ نفر مشخص شده است که ۴۴ درصد از قربانیان باج‌افزارها در انگلستان حاضرند مبالغی را برای به دست آوردن دسترسی به اطلاعات خود بپردازند. دو سوم از پاسخ‌دهندگان به نظرسنجی (۶۷ درصد) به درستی باج‌افزارها را با یک بدافزار مرتبط می‌دانند و ۴۴ درصد به صورت دقیق باج‌افزار را به عنوان نوعی تهدید می‌دانند که دسترسی به داده‌های رایانه را محدود کرده و از آن جلوگیری می‌کند.
تقریباً ۳۴ درصد از پاسخ‌دهندگان سه مورد از شایع‌ترین بردارهای آلودگی باج‌افزار را که شامل پیام‌های رایانامه حاوی بدافزار‌های رایانه‌ای، پرونده‌‌هایی که دارای بدافزار هستند و بازدید از وب‌گاه‌‌هایی که به آن‌ها نفوذ شده و کدهای مخرب در آن‌ها قرار داده شده است، شناسایی کردند.
این یافته‌ها از یک نظرسنجی برخط از قربانیان باج‌افزار صورت گرفته است که از سوی شرکت بیت‌دیفندر با اجرای iSense انجام شده است. در نظرسنجی انجام شده در بریتانیا از تمامی ۱۰۹۶ مصاحبه شونده، ۵۰۰ نمونه برگزیده شدند. برخی از کشورهای دیگر نیز در این نظرسنجی شرکت داده شده‌اند که شامل آمریکا، فرانسه، آلمان، دانمارک و رومانی می‌شوند.
کارشناس راه‌برد ارشد امنیت شرکت بیت‌دیفندر در این‌باره می‌گوید: «پدیده‌ی باج‌افزار به کاربران اینترنت ضربه می‌زند و سال‌هاست که سود سرشاری را برای مجرمان سایبری به همراه دارد. در حالی‌که معمولاً قربانیان تمایل به پرداخت باج دارند، ما آن‌ها را تشویق می‌کنیم که در چنین اقداماتی درگیر نشوند، زیرا که این کار تنها موجب حمایت مالی از توسعه‌دهندگان این بدافزارها می‌شود. به جای آن، ارتباط گرفتن با راه‌حل‌های امنیتی با حداقل هوشیاری لازم، به آن‌ها کمک می‌کند تا از آلوده شدن به باج‌افزارهای ناخواسته جلوگیری کنند.»

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

یک سوم از بریتانیایی‌ها تا مبلغ ۳۰۰ پوند برای باج‌افزارها می‌پردازند