یک خبر خیلی خوب: فقط ۷۰۷٫۵۰۹٫۸۱۵ مورد نفوذ در سال ۲۰۱۵ اتفاق افتاده است!

بر اساس گفته‌ی محققان در Gemalto، سال گذشته‌ی میلادی بیش از ۷۰۰ میلیون نفوذ به سند و اطلاعات انجام شده است.
طبق گزارش‌ها ۱۶۷۳ حادثه‌ی نفوذ طی سال ۲۰۱۵ ثبت شده است که ۹۶۴ مورد آن به لطف عوامل خارجی و ۳۹۸ مورد آن به لطف سهل‌انگاری کارمندان و توسعه‌دهندگان بوده است.
بر اساس گزارش سال ۲۰۱۴ این شرکت، این ارقام به طور شگفت‌آوری کم‌تر از سال ۲۰۱۴ می‌باشد، به طوری که ۳۹ درصد کاهش در pwnage و ۳٫۴ درصد کاهش در رخنه‌های اطلاعاتی صورت گرفته است.
این ارقام تقریباً برابر با دو میلیون اطلاعات گم‌شده یا به سرقت رفته در یک روز است.
رخنه‌های بزرگ تعلق دارد به سازمان شهروندی ترکیه، مرکز اطلاعات دارویی کره و اداره‌ی مدیریت پرسنل که در آن‌ها به ترتیب ۵۰ میلیون، ۴۳ میلیون و ۲۲ میلیون سند و اطلاعات مورد نفوذ واقع شده‌اند و باعث شد که دولت به عنوان بیش‌ترین بخش مورد هدف معرفی شود.
دولت‌ها مسئول ۳۰۷ میلیون رخنه‌ی اطلاعاتی هستند که جلودار آن بخش سلامتی و بهداشتی با ۸۴ میلیون اطلاعات کشف رمز شده می‌باشد. از میان این‌ها، رخنه‌ی Anthem ۷۸.۸ میلیون سند دارد که مورد هدف و نفوذ واقع شدند.
طبق معمول ایالات متحده بزرگ‌ترین هدف نفوذگرهاست، با تقریباً ۱۲۲۲ رخنه که توسط شرکت‌های امنیتی ثبت شده‌اند. بریتانیا با ۱۵۴ رخنه در مقام دوم قرار دارد و کانادا ۵۹ حادثه و استرالیا با حدوداً ۴۲ نفوذ به اسناد عمومی در رتبه‌های بعدی هستند.
بریتانیا با این رقم رخنه‌ی خود بر این فهرست شرم‌آور اروپا حکم‌فرما است، در حالی که آلمان با تنها ۱۱ رخنه‌ی مشخص در مکان دوم این فهرست قرار دارد.
استرالیا در تعداد رخنه‌های عمومی بالاتر از آسیاست، که نیوزلند با ۲۲ رخنه در سال گذشته‌ی میلادی در جای‌گاه دوم قرار دارد.
Gemalto در گزارشش گفت که این ارقام از منابعی عمومی در وب مانند پایگاه‌های داده‌ی گذرواژه‌ی pwnage به دست آمده است که در سال‌های اخیر افزایشی در این ارقام مشاهده شده است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.