۱۸۷۴یاهو، روز پنج‌شنبه اول مهر ماه تایید کرد که اطلاعات دست کم ۵۰۰ میلیون کاربر به سرقت رفته است.

برررسی‌های کارشناسان امنیتی نشان می‌دهد در پی حملات سایبری علیه کارگزارهای یاهو در اواخر سال ۲۰۱۴ میلادی، اطلاعاتی به سرقت رفته است که شامل شناسه، گذرواژه، آدرس رایانامه، آدرس پستی، شماره تلفن، تاریخ تولد و پاسخ‌ها و سوالات امنیتیِ مربوط به کاربران این شرکت بوده است. این اطلاعات به طور قطع تا کنون از راه بازارهای زیرزمینی به دست گروه‌های نفوذ قدرتمند و حتی گروه‌های نفوذ با حمایت دولتی رسیده است.

اطلاعات به سرقت رفته شامل شماره‌ی کارت‌های اعتباری و اطلاعات حساب‌های بانکی نمی‌شود؛ یاهو در تلاش است که کاربران آسیب‌دیده را مطلع نماید و از آن‌ها بخواهد اطلاعات حساس خود و به خصوص گذرواژه‌ی خود را تغییر دهند.

دو ماه پیش گزارشی منتشر شد که اطلاعات ۲۰۰ میلیون کاربر یاهو در بازارهای زیرزمینی در حال فروش است، در همین گزارش تاکید شده بود که این اطلاعات ممکن است مربوط به نفوذهای گذشته باشد و نفوذگران با شنیدن خبر واگذاری سهام یاهو در تلاش هستند تا بیش‌ترین سود را از اطلاعات سرقت شده داشته باشند.

شرکت مخابراتی Verizon که یاهو را خریده است به خبرگزاری‌ها گفته است در دو روز گذشته این اطلاعات را دریافت کرده است و اطلاعات محدودی در مورد این نفوذ دارد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

یاهو سرقت اطلاعاتِ دست‌کم ۵۰۰ میلیون کاربر را تایید کرد!
برچسب ها: