۲یکی از جدیدترین ویژگی‌هایی که به بستر Trusteer Pinpoint Detec از شرکت IBM افزوده شده، بیومتریک رفتاری است که از یادگیری ماشین استفاده می‌کند. مؤسسات مالی از این بستر برای مقابله با مهاجمانی استفاده می‌کنند که نام‌ کاربری و کلمه‌عبور مشتریان قانونی را به سرقت می‌برند.

مدیر راهبردی پیشگیری از جرم شرکت IBM درباره ویژگی جدید می‌گوید: «این ویژگی به دنبال ناهنجاری‌هایی بین حرکات موشواره کاربران قانونی و کاربر جاری می‌گردد.»
این تحلیل یک امتیاز ریسک را به‌عنوان خروجی برمی‌گرداند که بانک‌ها می‌توانند برای تصمیم‌گیری درباره تراکنش جاری استفاده کنند. مؤسسات باید تصمیم‌ بگیرند درباره هشدار کنونی چه اقدامی انجام شود. آن‌ها می‌توانند تراکنش جاری را متوقف کرده و یا از مشتری اطلاعات شناسایی بیشتری را طلب کنند.

این بستر پیش از این هم از اطلاعات مکانی و آدرس IP ورود مشتریان به حساب ‌کاربری بانکی به‌منظور کشف بهره‌برداری کلاه‌برداران استفاده می‌کرد، اما اکنون این بیومتریک رفتاری یک ارتقاء ویژه محسوب می‌شود. این ویژگی بر اساس فناوری توسعه داده شده در دانشگاه Ben-Gurion و با حمایت شرکت IBM ایجاد شده است. این ویژگی یک لایه‌ دیگر را به احراز هویت چند عامله کنونی اضافه می‌کند. کارشناسان می‌گویند این ویژگی بیومتریک رفتاری از ۲ دسامبر به بستر Trusteer Pinpoint Detect افزوده شده و در سفارش‌های پس از این تاریخ به عنوانی بخشی از بسته استاندارد ارائه خواهد شد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

یادگیری ماشین به کمک برنامه‌های امنیتی بانکداری می‌آید