گوگل API ۴ مرور امن را راه‌اندازی کرد!

گوگل نسخه‌ی ۴ رابط کاربری مرور امن خود را منتشر کرد که ابزاری برای توسعه‌دهندگان است و به کاربران این برنامه کمک می‎کند تا نشانی‌های اینترنتی را با نشانی‎های موجود در لیست گوگل برای وب‎گاه‎های مخرب و مشکوک مقایسه کنند.
امیلی ششتر مدیر محصول کروم و الکس وزنیا ک مهندس نرم‌افزار بخش مرور امن در پست وبلاگ امنیتی کروم نوشته‌اند: «با نسخه‌ی ۴، ما این محیط جدید را با تمرکز بیشتر در افزایش حفاظت از هر بیت، بهینه کرده‌ایم که فوایدی برای همه‌ی کاربران استفاده کننده از این قابلیت هم در رایانه‌های رومیزی و هم تلفن همراه دارد. نرم‌افزار کارخواه نسخه‌ی ۴ می‌تواند محدودیت‌هایی نظیر موقعیت جغرافیایی، نوع بستر و شکل داده را تعریف کند تا بتواند پهنای‎باند و منابع دستگاه را به شکل هر چه مؤثرتری استفاده کند. این کار به ما کمک می‌کند تا به خوبی در درون محدودیت‌های دستگاه‌های تلفن همراه بدون قربانی کردن امنیت، حرکت کنیم».
گوگل اولین نسخه‌ی رابط کاربری مرور امن خود را در سال ۲۰۰۷ راه‌اندازی کرد و آن هنگامی بود که مرور اینترنت با دستگاه‌های تلفن همراه بسیار کم انجام می‌شد. اکنون مرورگرها به صورت فزاینده‌ای با چالش‌های پیچیده‌ی تلفن همراه مواجه هستند، به خصوص که گواهی‎نامه‌های رایگان برای پنهان کردن حملات مخرب هم استفاده می‌شوند.
در اوایل این ماه، در پاسخ به تبلیغات در جستجو که به صورت فزاینده‌ای توسط کلاهبرداران پشتیبانی فنی استفاده می‌شد، مایکروسافت سیاست کاربری خود در تبلیغات Bing را به روزرسانی کرد، و خدمات پشتیبانی فنی ثالث را مسدود نمود

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.