گوگل و مایکروسافت توافق کردند تمامی منازعات حقوقی خود را کنار بگذارند.
براساس توافق گوگل و مایکروسافت دو طرف تمامی منازعات حقوقی خود را تمام شده قلمداد کرده و دیگر طرف مقابل را به استفاده غیرمجاز از اختراعات ثبت شده یکدیگر متهم نکرده و از این بابت شکایت تازه ای را مطرح نخواهند کرد.

البته منازعات دو طرف بسیار گسترده و شامل موارد دیگری نیز بوده است. انتظار می‌رود بعد از این تفاهم همکاریهای فنی دو طرف نیز افزایش یابد. یکی از این زمینه های همکاری مربوط به توسعه برنامه جاوااسکریپت است.

مشخص نیست آیا این تفاهم تاثیری بر رسیدگی رگولاتوری های اتحادیه اروپا به اتهامات وارده بر گوگل در مورد انحصارطلبی تجاری در این قاره خواهد گذاشت یا خیر.

گوگل باید به زودی پاسخگوی اتهامات وارد شده از سوی اتحادیه اروپا درباره انحصارطلبی تجاری خود در این قاره باشد.

یکی از شرکت‌هایی که عامل طرح این دعوا علیه گوگل در اروپا شده مایکروسافت است.

گوگل متهم به سوءاستفاده از تسلط سیستم عامل آندروید بر بازار سیستم عامل های همراه برای بازاریابی دیگر برنامه ها و خدمات خود است.

شکایت مایکروسافت در این زمینه علیه گوگل توسط شرکت تبلیغاتی Ciao که در مالکیت مایکروسافت است تقدیم دادگاهی در اروپا شده و از سال ۲۰۱۲ در جریان است.

منبع: ایسنا

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

گوگل و مایکروسافت به دعوای خود پایان دادند