گوگل دسته‌ی دیگری از ابزارهای آزاردهنده را در اینترنت هدف قرار داده است:‌ دکمه‌های بارگیری فریبنده که به هجوم تبلیغات در مکان‌هایی که قرار است نرم‌افزارهای رایگان بارگیری شوند، می‌انجامند.
تبلیغاتی همچون «رایانه‌ی شما احتیاج دارد به‌روزرسانی شود» و نظایر آن که موجب ایجاد مزاحمت از سوی ابزارهای تبلیغاتی و یا حتی بدتر از آن نصب بدافزار می‌شود، همچنین در دید گوگل قرار دارند.
لوکاس بالارد، مهندس نرم‌افزاری که دفعه‌ی گذشته برنامه‌ی مرور امن شرکت گوگل را معرفی کرده بود، برنامه‌ای که در آن این شرکت سال گذشته به کاربران در مورد بدافزارها هشدار می‌فرستاد، این‌بار می‌گوید که این برنامه قصد دارد تا «تبلیغات مهندسی اجتماعی» را در محتوای تعبیه‌شده‌ی آن‌ها از بین ببرد.
او می‌گوید: «محتوای جاسازی‌شده (همچون تبلیغات) در صفحات اینترنت در صورتی به عنوان ابزار مهندسی اجتماعی تلقی خواهند شد که دارای شرایط زیر باشند:
تظاهر به عمل‌کردی شبیه به یک مورد قابل اعتماد کنند، مانند تظاهر به رفتاری چون دستگاه و یا مررگر و یا وب‌گاه خود شما.
سعی کنند شما را به انجام کاری فریب دهند که شما آن را تنها در مورد یک موضوع قابل اعتماد انجام می‌دهید، مانند درخواست یک گذرواژه برای انجام پشتیبانی فنی.
بنابراین اگر شما با موردی شبیه به این سر در گم شدید:

۳۸-InContent
گوگل برای شما چیزی شبیه به این را به نمایش می‌آورد:
۳۸-InContent.jpg2_

تیم گوگل تصور می‌کند که تعداد بسیار زیادی از مدیران وب‌گاه‌های نرم‌افزارهای رایگان سعی در پنهان کردن خود، هنگامی که گوگل شروع به علامت‌گذاری آن‌ها به عنوان سایت‌های خطرناک می‌کند، خواهند داشت.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

گوگل و دکمه‌ی خطرناک بارگیری