۱۵امروزه می‌توان گفت علیرغم سرمایه‌گذاری‌های بسیار از سوی شرکت‌های مختلف به‌منظور امن نمودن محصولاتشان، هیچ دستگاه الکترونیکی به‌طور کامل امنیت ندارد. امنیت یکی از بخش‌های مهمی است که طرفداران سامانه‌‌های عامل اندروید و iOS درباره آن با هم مناقشه دارند. بسیاری از متخصصان امنیتی بر این باورند که سامانه‌عامل اندروید در حوزه امنیتی واقعاً ضعیف است؛ اما امروزه شاهد این هستیم که گوگل در حال برداشتن قدم‌های بزرگی برای ارتقاء حریم ‌خصوصی و امنیت دستگاه‌هایی است که از این بستر تلفن ‌همراه استفاده می‌کنند.

این غول موتور جستجو حالا راهکاری را برای به‌روزرسانی ماهیانه ارائه کرده است که آسیب‌پذیری‌های کشف شده را وصله می‌کند. در طرف دیگر اکوسیستم iOS امن‌تر است اما دست توسعه‌دهندگان را بیشتر بسته است. نتیجه این‌که شاید نتوانید بهترین‌ها را از هر دو مدل داشته باشید. البته گوگل ادعا می‌کند سامانه‌عامل اندروید به‌زودی امکانات بهتری از همه نظر در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

در طی یک مصاحبه، آدریان لودویگ، مدیر امنیتی اندروید گفته است: «به‌طور قطع وقتی صحبت از امنیت باشد، گوگل پیکسل و آیفون هر دو در یک سطح خواهند بود. در بازه زمانی طولانی مدت، محیط متن‌باز اندروید منجر خواهد شد این بستر بهتر از iOS باشد.»
به گفته لودویگ، راهکار امنیتی اندروید با نام Safety Net در حال حاضر ۴۰۰ میلیون دستگاه را پویش می‌کند. به‌علاوه، این محصول می‌تواند حدود ۶ میلیارد برنامه را در روز بررسی کند که خود یک دستاورد عظیم محسوب می‌شود.

وی در ادامه ادعا کرده است به لطف Safety Net امروزه تعداد دستگاه‌های اندرویدی که بدافزار دارند بسیار اندک هستند. او می‌گوید کمتر از ۱ درصد تلفن‌های هوشمند اندرویدی تحت تأثیر PHA۱ ها هستند.
خبر خوب دیگری که لودویگ آن را منتشر کرده است این است که در حال حاضر امنیت اندروید در حدی است که تقریباً برای مهاجمان غیرممکن است تعداد زیادی از دستگاه‌های این سامانه‌ عامل را به‌طور همزمان توسط بدافزار هدف قرار دهند.

۱. Potentially Harmful Application

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

گوگل می‌گوید پیکسل فون این شرکت به اندازه آیفون امن است