سال گذشته گوگل ۷۸۰ میلیون تبلیغ مخرب و آزاردهنده را مسدود کرد که بسیار بیشتر از رقم ۲۵۶ میلیون مورد در سال ۲۰۱۴ است.
این شرکت می‌گوید که بیش از ده هزار وب‌گاهی را که نرم‌افزارهای تقلبی را برای تبلیغات مزاحم خود تحمیل می‌کرده‌اند، از بین برده است.
این کار موجب شده است که به میزان ۹۹ درصد بارگیری‌های ناخواسته از طریق تبلیغات گوگل کاهش پیدا کند.
این شرکت مستقر در مانتن ویو می‌گوید که علاوه بر آن بیش از صد هزار وب‌گاه‌ تقلبی و هجده هزار حساب گوگل، هفت هزار وب‌گاه فیشینگ و حدود ۱۲٫۵ میلیون تبلیغات دارویی را حذف کرده است.
این شرکت می‌گوید که وقتی برای مسائل مربوط به حاشیه‌های داروها ندارد و در نتیجه ۳۰ هزار وب‌گاه را که ادعا می‌کردند داروهای کاهش وزن می‌فروشند، مسدود کرده است.
تعداد همه‌ی حساب‌ها و وب‌گاه‌های مسدودشده،‌ نسبت به سال قبل افزایش یافته‌اند. Sridhar Ramaswamy، رئیس بخش آگهی و تجارت این شرکت می‌گوید که گوگل بیش از ۱۰۰۰ نفر را برای مبارزه با تبلیغات مخرب استخدام کرده است.
Ramaswamy می‌گوید: «تنها در سال گذشته بیش از ۷۸۰ میلیون تبلیغ با توجه به سیاست‌های ما مسدود شده است، که تعداد زیادی نسبت به سال قبل به لطف حمایت ما از این سیاست مناسب افزایش یافته است. ما همواره فن‌آوری‌ها و سیاست‌های خود را بر اساس بازخوردهایی که شما ارائه می‌کنید ارتقاء می‌بخشیم، و تلاش می‌کنیم تا یک قدم جلوتر از کلاه‌برداران حرکت کنیم.»

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

گوگل در سال گذشته ۷۸۰ میلیون تبلیغ را حذف کرده ‌است