هیچ یک از اطلاعات موجود در انبار اطلاعاتی گوگل حجمشان بیشتر از قدرت موتور جست‌وجوگر آن نیست. این ویژگی را با تمایل برای الهام بخشیدن به ارتباطات رمزنگاری بر روی وب به اشترایک میگذارد، و به شما ترکیب قدرتمندی از این ویژگی‌ها را می‌بخشد.
بیشتر از یک سال پیش، گوگل گفته بود که درحال تست کردن روشی است که رتبه‌ی یک وب‌گاه جست‌وجو که در آن از امکان اتصال HTTPS استفاده می‌شود تحت تاثیر قرار بگیرد. روز گذشته، این شرکت اعلام کرد که یک سامانه‌‌ی فهرست‌سازی برای جست‌وجوی خودکار تعداد بیشتری از صفحات HTTPS را راه اندازی کرده است. گوگل اعلام کرده است که به طور ویژه، به دنبال شروع روشی برای کاوش HTTPS معادل برای صفحات HTTP است، حتی زمانی که صفحه‌ی قبل به هیچ کدام از دیگر صفحات ربطی نداشته باشد. وقتی دو آدرس از یک دامنه‌ی یکسان برای داشتن اطلاعات یکسان بالا آمده باشند اما بیش از برنامه‌های پروتکل‌های مختلف اطلاعات ارائه داده باشند، گوگل معمولاً آدرس HTTPSهای صفحه اول را انتخاب می‌کنید.
گوگل در ارائه‌ی مرزهای بنیادی الکترونیکی پیشتاز شده است و HTTPS را در همه جا گسترش داده است، به طوری که یک‌سری منابع ارتباطی را به جست‌وجوکنندگان ارائه می‌دهد که در هیچ جای دیگری وجود ندارند. این سرویس همچنین برای ارائه‌ی HTTPS به طور پیش‌فرض در جیمیل جزء اولین‌ها بوده است و بیشتر آن‌ها خدمات برخط هستند.
گوگل همچنین به سرعت نسبت به افشاگری‌هایی که توسط اسناد و مدارک اسنودن صورت گرفته بود واکنش نشان داد، که پلیس امنیت ملی با رمزنگاری آن ارتباطات حیاتی بین اطلاعات خود در خارج از کشور ارتباط برقرار کرد.
اعلامیه‌ی دیروز تعداد کمی شرایط خواهد داشت، که این شرایط به گفته‌ی گوگل عبارتند از:
۱) شامل وابستگی های ناامن نمی‌شود.
۲)توسط ربات‌های کاوش‌گر مسدود نخواهد شد.
۳)نباید مسیر جست‌وجوی کاربران به سمت HTTP صفحات نا امن برود.
۴)شامل پیوند از نوع rel=”canonical” به صفحات HTTP نیست.
۵) شامل متاتگ یا ابربرچسب ربات‌های نوایندکس نمی‌شود.
۶)شامل پیوندهای به بیرون به آدرس‌های HTTP نمی‌شود.
۷)نقشه‌ی وب‌گاه‌ آدرس HTTPSها را فهرست کرده است، یا به عبارتی نسخه‌ی HTTP مربوط به آدرس‌ها را مرتب نکرده است.
۸)کارگزار یک گواهی‌نامه‌ی معتبر TLS دارد.

گوگل گفت، اگرچه سامانه‌‌ی ما به طور خودکار تمایل به پیدا کردن نسخه‌یHTTPS دارد، شما همچنین می‌توانید این وضعیت را برای سایر موتورهای جست‌وجوگر توسط تغییر مسیر HTTP وب‌گاه‌تان به نسخه‌ی HTTPS و پیاده‌سازی سربرگ HSTS بر روی کارگزار خود ایجاد کنید.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

گوگل برای رتبه‌ی جست وجوهایش به سمت HTTPS می‌رود