۷تا به حال اداره‌ی پلیس نیویورک از تلفن‌های تحت ویندوز برای بهبود پاسخ‌گویی اضطراری و فوری استفاده کرده است و در حال حاضر مقامات آلمان مشغول پی‌ریزی حرکتی مشابه هستند که در نهایت منجر به پذیرش دستگاه‌هایی می‌شود که ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۰ ویژه‌ی گوشی‌های همراه را اجرا می‌کنند.
به ویژه پلیس سارلند در صدد به‌کارگیری تلفن‌های تحت ویندوز و تبلت‌های سرفیس است تا روند ثبت رخدادهای ترافیکی را بهبود ببخشد، زیرا به این طریق همه‌چیز را می‌توان به‌صورت دیجیتالی به انجام رسانید.
مایکروسافت آلمان، که به‌صورت نزدیک در کنار پلیس سارلند فعالیت می‌کند، می‌گوید که مدیران می‌توانند داده‌های مربوط به رخدادها را ثبت کنند و تصاویر یا یادداشت‌هایی را به کمک برنامه‌هایی ضمیمه کنند که این برنامه‌ها به‌طور خاص برای اجرا روی تلفن‌های تحت ویندوز و تبلت‌های سرفیس طراحی و توسعه یافته‌اند.
پلیس آلمان فکر می‌کند که با ثبت اطلاعات رخدادها به شیوه‌ای سریع‌تر از قبل، مدیران قادر خواهند بود زمان مصرفی را که باعث ایجاد ترافیک ناشی از حوادث سایبری می‌شود کاهش دهند، و در نتیجه ترافیک نواحی آسیب‌دیده را بهبود دهند. این برنامه‌ی آزمایشی هم‌اکنون نشانه‌های مثبتی را از خود بروز داده است، و توافق‌نامه‌ای که میان مایکروسافت و پلیس منعقد شده نیز چنین رنگ و بوی خوشی دارد.

پلیس تلفن‌های HP Elite X۳ را دریافت می‌کند
بنا به آمار به دست آمده از مایکروسافت، که در بخشی از تلاش‌های آزمایشی خود که ماه سپتامبر صورت داد توانست بیش از یک سوم از تمامی رخدادها را به‌طور دیجیتالی ثبت کند، می‌توان نتیجه گرفت که تراکم ترافیک به‌صورت چشم‌گیری کاهش پیدا کرده زیرا پردازش همه‌ی اطلاعات به‌طور دیجیتال انجام شده است.
مایکروسافت مدل‌هایی را که پلیس آن‌ها را ارزیابی کرده فاش نکرد، اما منابع آلمانی مدعی هستند که پای HP Elite X۳ در میان است، مدلی که قطعاً می‌تواند در زمینه‌ی گزارش ترافیک تمامی انتظارات را برآورده کند.
بدیهی است که چنین خبری برای جامعه‌ی کاربران گوشی‌های تحت ویندوز خوشایند است، به ویژه به این خاطر که این بستر دوران دشواری را پشت سر گذاشته است، دورانی که کاربران و توسعه‌دهندگان اندروید و iOS بر آن تحمیل کرده‌اند.
در سوی دیگر، مایکروسافت بیشتر تمرکز خود را روی کسب و کار معطوف کرده است، بنابراین به نظر می‌رسد قرارداد با پلیس آلمان کاملاً با این طرح هم‌سو باشد. روشن است که پذیرش گسترده‌ی تلفن‌های تحت ویندوز در سراسر جهان چیزی است که با یک قرارداد امکان‌پذیر نیست، اما همین قرارداد می‌تواند گام مهمی در راستای رسیدن به این هدف باشد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

گوشی‌های تحت ویندوز، انتخاب نخست پلیس آلمان