هنگامی که یک نفر برای خرید در یک مرکز خرید گوشی همراه می‌چرخد، بر چه اساسی می‌تواند خرید خود را انجام دهد؟
ما ده‌ها وسیله‌ی جدید را امسال برای عرضه دیده‌ایم و تعجب می‌کنیم که چرا بررسی آن‌ها تا این اندازه زمان‌گیر است. شاید اصلاً نیازی به بررسی نداشته باشند. شاید هر کسی بتواند در یک خط به بررسی آن‌ها بپردازد حتی فقط با ارائه‌ی چند شکلک کوچک.
گوشی‌های همراه؛ تقریباً همه‌ی آن‌ها خوب هستند. جنس‌های نامناسب خیلی کم شده‌اند. شرکت اپل گوشی آیفون خود را هر سال کمی بهتر می‌کند. «ارزشمند بودن گوشی اندروید» دیگر توهین تلقی نمی‌شود. بنابراین در انتخاب دستگاه‌های ممتاز، ما معمولاً به سراغ غیر معمول‌ها می‌رویم.
قبل از انجام این کار، کمی درباره‌ی این سکو صحبت کنیم. چهار مدل از این وسایل را در سال گذشته بررسی می‌کنیم که دو مورد از آن‌ها از پشتوانه‌ی قدرتمندی برخوردار بودند.

BlackBerry مدل BB۱۰ خود را در اولویت کمتری قرار داد که فروش آن به ۸۰۰ هزار یعنی یک چهارم از میزان پیش‌بینی‌شده تنزل یافت، یعنی این‌گوشی انتخاب کمی از افراد بود. اولین دستگاه اندرویدی BlackBerry به نام Priv by BlackBerry به خوبی مورد استقبال قرار گرفت. BlackBerry می‌گوید که یک یا دو مدل از BB۱۰ را مورد پشتیبانی قرار خواهد داد ولی بیشترین پشتیبانی خود را از دستگاه‌های اندرویدی به عمل خواهد آورد. BB۱۰ یک جایگزین خوب برای اندروید و iOS است اما به نظر می‌رسد که از ابتدا مورد نفرین قرار گرفته است.
مایکروسافت مشخصات سکوی گوشی همراه خود را کاهش داده است. اکنون این سکو زیرمجموعه‌ای از ویندوز ۱۰ شده است که تازه برای گوشی‌های همراه عرضه شده است.
ویندوزفون به وسیله‌ی ویندوز ۱۰ از خاطرها رفته است و این دو تنها به لحاظ ظاهر به یک‌دیگر شباهت دارند، که راهی به جلو قلمداد می‌شود.
ما دریافته‌ایم که حتی در شکل «منتشرشده» W۱۰M یک نسخه‌ی آزمایشی است، و نمی‌توان کاملاً مطمئن بود که به صورت کامل منتشر شود، و من کاملاً تردید داریم که مایکروسافت این راه را ادامه دهد. اما شاید دست کم ظرف یک سال حفره‌های این سامانه عامل برطرف شوند و برنامه‌ها و خدمات محتوایی آن با احتیاط در محیط ویندوز اجرا شوند.
دو سامانه‌ی عامل جزیی‌تر نیز در لبه‌ی تیغ قرار دارند. بنیاد موزیلا گفته است: «از عرضه‌ی سامانه‌ی عامل فایرفاکس برای گوشی‌های هوشمند صرف‌نظر کرده است» و Jolla از عرصه‌ی سخت‌افزارهای خود باز ایستاده و نیمی از کارکنان خود را در صف تعدیل قرار داد.
این شرکت می‌گوید که قبل از کریسمس مبالغی برای سرمایه‌گذاری دریافت خواهد کرد ولی با این حال این سیاست را ادامه خواهد داد. یکی از نمایندگان جولا گفته است که به «تجربه‌ای نزدیک به شکست قرار دارد».
اما با توفان اندروید باید چه کرد؟ برای افزودن به این فهرست بستر‌‌ها باید از «بستر‌های سفارشی» هم نام برد که قول‌های زیادی دادند ولی در سال ۲۰۱۵ عرضه نشدند. سیانوژن در صدر این فهرست از ۱۵ ماه پیش قرار داشت بعد از این‌که مایکروسافت و بعد از آن گوگل از سرمایه‌گذاری در این زمینه گزارش دادند. اما این‌ها تبدیل به یک بستر رایگان جایگزین اندروید و یا مایکروسافت طبق انتظاراتی که وجود داشت نشدند.
دیگر چه چیزی را حدس می‌زنید؟ Tizen شبح دیگری در این جشن بود که هنوز در مرحله‌ی توسعه قرار دارد.
پرچم‌داران امسال نیز با مشکلات برآمده از پردازنده‌ی هشت هسته‌ای Qualcomm’s ۸۱۰ Snapdragon درگیر بودند که نسخه‌ی اولیه‌ی آن به سرعت داغ می‌شد.
همه چیز به چین برمی‌گردد. سرعت تولید، هزینه‌های در حال کاهش و تقاضا برای قراردادهای سیم‌کارتی، یک بازار قدرتمند را ایجاد کرده است.

پرچم‌دار سال: هیچ‌کدام
سامسونگ در سال ۲۰۱۵ گوشی‌های خیلی بهتری از سال ۲۰۱۴ تولید کرده است که این گوشی‌ها سه پرچم‌دار ارزشمند را در میان خود داشتند.
گوشی Galaxy S۶ یک رابط خیلی خوب داشت و دوربین بی‌نظیر. اما با افزایش قیمت فراوان نسبت به گوشیGalaxy S۵ در سال قبل روبرو بود. البته مدل خیره‌کننده و شیشه‌‌ای دور منحنی این گوشی Edge و Edge+ حتی قیمتی به مراتب گران‌تر داشتند. در اینجا سامسونگ بازار را به خوبی ارزیابی نکرد. در پایان سال شرکت سامسونگ در حال تجدید سازمان خود، جایگزین دیگری را برای هدایت بخش تلفن همراه خود برگزید.

سونی بازار را در سال ۲۰۱۴ اشباع کرد اما تنها مرهمی کوچک برای زخم‌های خود نهاد، با این‌که سال را با قدرت به پایان برد. این شرکت گوشی هوشمند پرچم‌دار خود Z۵ را معرفی که تصویربرداری نابی را عرضه می‌کند، قالب سنتی ضدآب و طراحی ذوقی آن را هم باید اضافه کرد.
رییس این شرکت، Hiroki Totoki در ماه جولای اعلام کرد که ما هرگز از این قالب تجارت تلفن همراه خارج نخواهیم شد.
سخت‌ترین انتخاب برای پردازنده‌های داغ‌شونده‌ی Qualcomm از سوی HTC بود که پرچم‌دار آنHTC One M۸ علاقه‌ی بسیاری از منتقدین را در سال ۲۰۱۴ به خود جلب کرده بود. جانشین این پرچمدار M۹ به سختی به آن نزدیک می‌شد. این سومین تکرار از یک طراحی ثابت بود و دوربین آن نیز نامناسب بود. بچه‌های تیم HTC که در سال ۲۰۱۴ مورد تحسین بودند در سال ۲۰۱۵ مورد تمسخر قرار گرفتند.

شرکت LG با گوشی G۳ خود در سال ۲۰۱۳ قدرتمند ظاهر شد اما ما عمل‌کرد باتری G۴را چشمگیر ندیدیم. با وجودی که G۴ از پردازنده‌ی تراشه‌ی۸۰۸ استفاده می‌کند که باتری کمتری مصرف می‌کند. البته فقدان یک حس‌گر اثر انگشت برای یک دستگاه با قیمت ۵۶۰ پوند غیر قابل توجیه است.
بنابراین هیچ پرچم‌داری برنده‌ی مطلق نیست. اگر شما واقعاً می‌خواهید که یک نام تجاری عالی داشته باشید به نظر می‌رسد که سونی بهترین عرضه را داشته باشد.
و یا اگر شما می‌خواهید که فقط یک پرچم‌دار رده‌بالا اما مناسب‌تر داشته باشید ما به شما گوشی Huawei Mate S را معرفی می‌کنیم. این امکان قطعاً مناسبت‌ترین تلفن رده‌بالاست که ما در دست کسی دیده‌ایم. شما باید آن را در کنار iPhone ۶ Plus قرار دهید تا به تحسین آنچه که در مورد آن انجام شده است بپردازید. هواوی همان اندازه‌ی صفحه را دارد اما بسیار برای در دست گرفتن مناسب‌تر طراحی شده است و کناره‌های باریک‌تری نیز دارد. اگر شما از کسی که در مورد این‌ها هیچ‌چیز نمی‌داند بپرسید که کدامیک جدیدتر هستند و از فن‌آوری بالاتری بهره می‌برند قطعاً به شما خواهد گفت که گوشی هواوی و نه اپل. شرکت اپل نمی‌داند که چه‌طور باید لبه‌های باریکی درست کند. صفحه‌نمایش خیره‌کننده، عمل کرد عالی، دوربین فوق‌العاده در بدنه‌ی خوش دست. با این حال قیمت ارائه‌شده توسط آن ۴۶۰ پوند در رده‌ی میانی است.
اما توجه داشته باشید که Mate S گوشی هوشمندی نیست که خانم‌ها بخواهند آن را در یک عکس تیزر تبلغاتی به دست گیرند.

ارزشمندترین گوشی سال Honor ۷
هیچ نمونه‌ای در بازار بهتر از گوشی Honor ۷ تغییر نیافته است. شما دارای یک دستگاه نسبتاً ارزان قیمت هستید اما هیچ‌چیز نیست که ارزش این دستگاه اندرویدی خاص را پایین بیاورد که به خوبی ساخته شده و به شکلی کاربردی سوار شده است. یک حس‌گر اثر انگشت، باتری با دوام بالا، امکانات نگهداری و حفظ حریم خصوصی مفید و عمل‌کرد خوب رادیویی نشان می‌دهد که این دستگاه میان‌رده‌ همه چیزی را که باید داشته باشد داراست.
داشتن یک گوشی این‌چنینی در بریتانیا بر خلاف چین که میلیون‌ها دستگاه در آن فروخته می‌شود به آسانی نیست و البته مواظب واردکنندگان مشکوک کانال‌های آمازون باشید.

مبتکرانه‌ترین سخت‌افزار مفید: Motorola’s Shattershield
شاید که خیلی عالی به نظر نرسد اما بخشی از جذابیت آن است.
Motorola که صاحب آن Lenovo است فقط به خاطر یک چیز شایسته پاداش است: ساخت یک گوشی که به سختی قابل شکسته شدن است. گوشی X Force یک گوشی ضدآب نیست زیرا سازندگان آن نمی‌خواسته‌اند که مردم با آن غواصی کنند. اما به لطف صفحه‌ی نشکن آن به اندازه‌ی کافی خوب است. لبه‌های آلمینیومی آن ممکن است کمی دندانه‌دار شوند اما خود صفحه قابل خرد شدن نیست مگر این‌که شما با یک گلوله از فاصله‌ی نزدیک به آن شلیک کنید.

مفیدترین نوآوری در نرم‌افزار: Priv ساخت شرکت BlackBerry
Priv ساخت شرکت BlackBerry و یا عنوان آن به انگلیسی Priv by BlackBerry که صاحبان آن خواسته‌اند به این نام آن را معرفی کنند، یک دستگاه کامل نیست. کمی ساکت است، رادیوی آن کمی وابسته به شرایط است و تا حدودی گرد و غبار را جذب می‌کند. اما به خوبی کار می‌کند، و بازار به خاطر چیزهایی که دیگران چندان به آن اهمیت و بها نداده‌اند آن را به خوب پذیرفته و از آن قدردانی نموده است.
این مجموعه غنی از نرم‌افزار است. این دستگاه دارای یک نرم‌افزار مناسب رایانامه است که دیگر اطلاعیه‌ها را نیز دریافت می‌کند به طوری‌که شما می‌توانید همه‌ی آن‌ها را دریافت کرده و به آن‌ها واکنش نشان دهید بدون این‌که بخواهید پیوسته پنل اعلان¬ها را پایین بکشید. مورد دیگر نیز هسته‌ی امن مرکزی آن است.
اما بزرگ‌ترین تعهد آن، ارسال اصلاحیه‌های سامانه به طور منظم است. هنرمندان طراح ممکن است شیشه‌های منحنی آن را دوست داشته باشند. وبلاگ‌نویسان فن‌آوری می‌توانند به صفحه‌نمایش با وضوح بالای آن علاقه داشته باشند. اما همه‌ی این‌ها در برابر قول ساده‌ی BlackBerry برای به روز نگه داشتن منطقی سامانه اهمیتی ندارد. گوگل این کار را با دستگاه‌های نکسوس انجام می‌دهد اما BlackBerry هم تلاش می‌کند که این کار را انجام دهد. و در جهان اندروید یک محصول کاملاً مناسب است. امیدواریم که رقبای آن هم به زودی به فکر عرضه‌ی چنین محصولی بیفتند: این دستگاه شگفت‌آور است زیرا به رقبا اجازه نمی‌دهد که به آن نزدیک شوند!

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

گوشی‌هایی که بازار تلفن همراه ۲۰۱۵ را تکان دادند