ENISA، آژانس اتحادیه‌ی اروپا برای امنیت شبکه و اطلاعات، دریافته است که رایانه‌ها و ارتباطات خودروها ممکن است منجر به عدم امنیت شوند، و فراخوانی برای گروه کارشناسان امنیت خودرو داده است.
ENISA با تمرکز بر خودروهای هوشمند و سامانه‌های هوشمند جاده می‌گوید که فراخوان دعوت از کارشناسان را برای همکاری آن‌ها در این زمینه، در زمانی مابین یک تا سه سال حفظ خواهد کرد.
ENISA در پرونده‌ی مرجع اصطلاحات امنیت خودرو، می‌گوید که خودروها و سامانه‌های جاده‌ها به وسیله‌ی به اشتراک‌گذاری تخصص‌ کارشناسان در تهدیدها، چالش‌ها و راه‌حل‌های آن‌ها امن‌تر خواهند بود.
مبالغ سرمایه‌گذاری به شکل مناسبی گسترده است، اما ENISA از افرادی که از درک مناسبی از خودروسازی بهره‌مند بوده و سخت‌افزارهای خاص به کار رفته در خودروها را به خوبی می‌شناسند و همچنین متخصصان استانداردسازی و سیاست‌گذاران و دانشگاه‌ها و مقامات مسئول راه‌ها و جاده‌ها و دیگران می‌خواهد تا به همکاری تن دهند.
امنیت خودرو برای سال‌ها یک مسأله‌ی نهفته بوده است، اما نفوذ قابل توجه به تجهیزات خودروهای شرکت‌های جیپ و تسلا، یک حفره در موتور خودروهای فورد و داستان‌هایی در مورد نفوذ به سامانه‌های چراغ جاده‌ها و بزرگ‌راه‌ها موجب شده است تا این صنعت در نهایت به قسمت پنهانی این قضیه توجه کند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

گروه امنیتی ENISA: خودروها ناامن هستند!