گارتنر خطاب به FBI: زورگویی به اپل و صنعت فن‌آوری کافی است!

معاون مدیر کل گارتنر و تحلیل‌گر برجسته، آویوا لیتان با اشاره به قضیه‌ی همان آیفون معروف به FBI گفت: « از دستور دادن به اپل و صنعت فن‌آوری بپرهیز».
لیتان گفت که قاتل حادثه‌ی سن بردیناردینو سید فاروق تا به حال دو گوشی شخصی را از بین برده است پس احتمالاً مدرکی را بر روی این گوشی آیفونش هم به جای نگذاشته است.
وی هم‌چنین گفت که یکی از کارمندان سابق سازمان اطلاعات آمریکا به او گفته است که به نظر می‌رسد فراداده‌ها حامل منبع بهتری برای جمع‌آوری مدرک باشند تا چیزی از روی آیفون مذکور به دست نیاید. او گفت که پس اطلاعات ثبت شده حامل تماس‌های انتقال‌یافته با برج تلفن همراه را ثبت کرده است، بنابراین می‌توان حرکات آن‌ها را بدون شکستن قفل تلفن همراه، ردیابی کرد. فراداده فهرستی از شماره‌هایی که فاروق از تلفن شخصی‌اش با آن‌ها تماس برقرار کرده است و ممکن است اطلاعاتی راجع به هم‌دستانش بدهد را فهرست می‌کند. زمان‌هایی که تلفن از شبکه خارج شده است، احتمالاً برای متوقف کردن ایجاد فرا داده، و نیز ممکن است به محققان راهنمایی‌هایی بکند.
لیتان گفت: «کار کردن در سازمان اطلاعات به شغلی علمی تبدیل شده است. خلاصه‌ای از کارهایی که همکارانم انجام می‌دهند شامل موارد زیر می‌شود: چالش هرروزه‌ی کارمند سازمان اطلاعات این است که با اطلاعاتی که از اطلاعات انسانی، اطلاعات سیگنالی، اطلاعات بصری، اطلاعات مالی و اطلاعات سایبری و … می‌آیند را به هم پیوند دهد… تا فاصله‌ای را که ارتباطات رمزگذاری‌شده و کمبود فراداده‌های مرتبط ایجاد می‌کنند را کاهش دهند.»
لیتان هیچ مدرکی را ارائه نداد که نشان دهد FBI از چنین فن‌آوری استفاده نمی‌کند، اما نتیجه‌گیری کرد: «با این‌حال اطلاعات بسیاری بیرون از اینجا وجود دارد که FBI می‌تواند با آن‌ها کار کند. امیدوارم که FBI از دستور دادن و زور گفتن به اپل و صنعت فن‌آوری خودداری کند و به جای آن وقت و انرژی خود را صرف مقابله با این مسئله کند.»
در سرتاسر جهان، سازمان‌های حفظ فراداده‌ها با این استدلال پیش می‌روند که فراداده یک ابزار تحقیقاتی بسیار ضروری می‌باشد. لیتان به وضوح با فراداده موافق است و آن را به درهای پشتی ترجیح می‌دهد. شما چه فکری می‌کنید؟

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.