کنگره آمریکا تحقیقاتی را آغاز کرده است تا وضعیت امنیتی سامانه‌های رایانه‌ای را در فدرال رزرو ایالات متحده آمریکا بررسی کند و در پی آن مجموعه‌ی از گزارش‌ها را ارئه کرده‌اند که نشان می‌دهد میان سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ واحدهای بانکی ۵۰ نفوذ سایبری را تجربه کرده‌اند.
فدرال رزرو، به معنی «ذخیرهٔ فدرال»، نام رسمی بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا است که در سال ۱۹۱۳ با هدف نظارت بر عملیات بانکی دv این کشور تأسیس شد
در نامه‌ای که روز جمعه خطاب به جانت رئیس فدرال رزرو ارسال شده است، مجلس نمایندگان مدارک و اطلاعات مربوط به این حوادث را درخواست کرده است.

رئیس کمیته علوم مجلس نمایندگان، لامار اسمیت (از ایالت تگزاس) نوشته است: «این گزارش‌ها موجب نگرانی‌هایی جدی در مورد وضعیت امنیت سایبری فدرال رزرو شده است که شامل توانایی آن برای جلوگیری از تهدیدهایی است که اطلاعات امنیتی حساس مالی را در سامانه‌های این سازمان به خطر می‌اندازد».
اسمیت خواسته است که تیم پاسخگویی حوادث ملی (NIRT) همه‌ی اسناد مرتبط را در «شکل اصلی» تا تاریخ ۱۷ ژوئن سال ۲۰۱۶ ارسال کند.
تام کلرمن از شرکت استراتژیک سایبری وعضو سابق تیم امنیت بانک جهانی به ما گفته است: «در اواخر قرن نوزدهم، وزارت خزانه‌داری اولین مشخصات طراحی گاوصندوق‌های بانکی را مشخص کرد. FFIEC تلاش می‌کند تا همین کار را با دستورالعمل‌های امنیت اطلاعات خود از سال ۲۰۰۱ انجام دهد، با این حال، این طراحی در برابر تهدیدهای امنیت سایبری جدید شکست خورده است»

او اضافه کرده است:‌ «در سال‎های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ تکاملی در جاسوسی سایبری و تطابق با دستکاری بازار توسط مجرمان سایبری رخ داده است. با توجه به شکاف‌های موجود در امنیت مؤسسات مالی، باید انتظار حوادثی را از سوی معامله‌گران نفوذی خودی داشته باشیم. این شکاف‌ها به این دلیل قابل بهره‌برداری هستند که گاوصندوق‌های بانکی، به موازات چشم‎انداز تهدیدها تکامل نیافته‌اند. معماری امنیتی سامانه مالی آمریکا باید به منظور مقابله با این باندهای جدید توسعه پیدا کند».

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

کنگره آمریکا و تحقیق در مورد حوادث سایبری فدرال رزرو
برچسب ها: